Hlavní navigace

Kurz koruny vůči euru měl v průběhu dne tendenci mírně posilovat.

15. 12. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Krátkodobě otestoval úroveň 27,55 CZK/EUR, nicméně v celodenním hodnocení skončil prakticky beze změny.

Polský zlotý si ve srovnání s předchozím dnem polepšil o 0,2 % na 4,18 PLN/EUR, zatímco maďarský forint naopak 0,2 % ztratil (na 308,6 HUF/EUR).

Běžný účet české platební bilance skončil v říjnu v nečekaném přebytku 5,2 mld. CZK. Směrem k lepším výsledkům působila také revize předchozích údajů. V jejich důsledku se pak roční úhrn toků na běžném účtu dostal znovu do kladných čísel. Nejvýraznějším tahounem zlepšení na běžném účtu je obchodní bilance se zbožím, která v kumulativním vyjádření od začátku roku dosahuje rekordního přebytku. Bilance běžného účtu by tak celkově v roce 2014 mohla zůstat do konce roku poblíž nuly.

Z domácích údajů budou zítra zveřejněny pouze listopadové ceny průmyslových výrobců, které budou výrazně ovlivněny nedávným propadem cen ropy. Ve srovnání s minulým měsícem by se ceny v průmyslu měly snížit o 0,5 % (trh očekává snížení pouze o 0,2 % m/m), přičemž meziroční pokles se pravděpodobně prohloubí z –0,3 % na –1,6% y/y. V regionu bude zítra zasedat maďarská centrální banka, která však ponechá úrokové sazby s nejvyšší pravděpodobností beze změny na úrovni 2,1 %.

Autor článku

Autorka pracuje jako analytik v Komerční bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).