Hlavní navigace

Kurz koruny se znovu přibližuje kurzovému závazku

30. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kurz české koruny se po včerejším odpoutání od hladiny 27,00 CZK/EUR až na 27,10 CZK/EUR začal znovu přibližovat k hladině kurzového závazku centrální banky.

 Ani včerejší, ani dnešní pohyb nebyl zapříčiněn ekonomickými fundamenty, jedná se tedy spíše o technické faktory. Pohyby na trhu s českou měnou jsou v posledních týdnech minimální, což odpovídá méně likvidnímu prázdninovému obchodování. Ani obchodování středoevropských protějšků nemohly dnes ovlivnit nově zveřejněná data. Kurz maďarského forintu byl dnes velmi klidný, když v průběhu dne posílil o jednu desetinu procenta. Větší pohyb jsme zaznamenali u kurzu polského zlotého, který za dnešek oslabil přibližně o čtyři desetiny procenta. 

skoleni_29_6

Ani zítra nebudou na domácí scéně zveřejněny žádné ekonomické indikátory, který by mohly pohnout s kurzem. Inflační očekávání v Polsku a statistika průmyslových cen v Maďarsku velký rozruch na obchodování s tamními měnami také nepřinesou. Koruna se již dnes odpoledne pohybuje jenom 4 haléře nad hladinou 27,00 CZK/EUR a zítra by mohla znovu otestovat připravenost obchodníků v ČNB.

Česká swapová výnosová křivka se dnes na svém dlouhém konci posunula přibližně o 2bb směrem dolů.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v Komerční bance

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).