Hlavní navigace

Kurz eura k dolaru se usadil pod 1,3450 USD/EUR

29. 7. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Kurzový vývoje eura vůči dolaru byl včera naprosto nezajímavý.

Zprávy a události

Předběžný PMI index aktivity v americkém sektoru služeb za červenec stagnoval na červnových 61,0 bodu. Trh přitom čekal pokles na 59,8 bodu. ● Fed index průmyslové aktivity z Dallasu zaznamenal za červenec zlepšení na 12,7 bodu z červnových 11,4 bodu. Výsledek víceméně odpovídal tržnímu konsensu ve výši 12,8 bodu.

Kurz eura k dolaru se usadil pod 1,3450 USD/EUR

Bez jakýchkoliv zajímavých evropských či amerických fundamentů se kurz držel stabilní v extrémně úzkém pásmu 1,3425 a 1,3443. Včera zveřejněné americké předstihové indikátory potvrdily solidní růstovou dynamiku.

Ani dnešní den nebude příliš bohatý na čerstvé ekonomické indikátory. Zajímavější budou snad jedině odpolední americká data květnového vývoje cen nemovitostí v USA (ta by měla potvrdit pokračující cenový růst) a červencová spotřebitelská důvěra, kde očekáváme proti červu celkem slušné zlepšení, což by mohlo vytvořit dolaru podporu. Mnohem zajímavější ale bude výsledek jednání FOMC. To sice začíná již dnes, je ale dvoudenní, takže jeho výsledek se dozvíme až zítra ve večerních hodinách.

Koruna na úvod týdne v naprostém klidu

Počátek tohoto týdne byl na středoevropských devizových trzích naprosto nezajímavý. Kurz české měny vůči euru se včera téměř nepohnul, když se držel na hladině 27,47 CZK/EUR. Bez výraznější změny se včera obchodoval i polský zlotý a maďarský forint.

Ministerstvo financí včera výrazně zlepšilo růstový výhled pro letošní rok. Ve své aktualizované prognóze předpokládá, že ekonomika letos poroste tempem 2,7 %, když v předchozí dubnové prognóze předpokládalo vzestup o 1,7 %. Za zlepšením stojí především mnohem lepší výkonnost české ekonomiky během prvního čtvrtletí. S rostoucí ekonomikou byla revidována k nižšímu i míra nezaměstnanosti a projekce letošního schodku veřejných financí. Předpověď inflace byla revidována též směrem dolů, a podle MF by měla činit pouhých 0,6 %.

Dnešní den zůstane na tuzemské indikátory chudý. Jediným číslem z regionu bude maďarská nezaměstnanost, kde se očekává zvýšení z

skoleni_27_5

květnových 8,0 % na červnových 8,3 %.

Nedostatek kurzotvorných zpráv se podepsal i na dluhopisovém trhu, česká výnosová křivka se včera v podstatě nezměnila.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).