Hlavní navigace

Názor k článku Krize jako příležitost pro změnu od thr - Jenže tahle mentalita našich obchodníků by se za...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 12. 2011 14:32

  thr

  Jenže tahle mentalita našich obchodníků by se za "systémovou úchylku" označit dala.
  Já třeba v mé zájmové činnosti kolem modelařiny nakupuji daleko raději online z Rakouska, než u nás - vůbec nejde o cenu, ta je plusmínus podobná, ale z Rakouska mi to dojde spolehlivěji a rychleji, než z českých shopů.
  Že je jedna zakázka nespasí? Nojo, jenže tohle se učí stále víc lidí - nákupy z EU, leccos i přímo z Číny jsou již poměrně běžné. A fór je v tom, že takhle nakupují častěji lidé vzdělanější s příjmy spíše nadprůměrnými - našim obchodníkům pak logicky narůstá procento "socek", kde jde o tahání o každou korunu, takže dopad je o to horší.
  Mimochodem když jsme u nákupů z Číny, tak to je taky charakteristické. U nás strašný řev obchodníků, jak jim to ubližuje, ale zrovna tento týden jsem narazil právě ve zmíněném Rakousku na případ, kdy mě to od nich (tedy poctivě včetně DPH v EU) vyjde srovnatelně či dokonce levněji než z "ricelandu". Takže asi dostane peníze Rakušan místo Číňana, aspoň je to v EU, v podstatě mě to těší. Ovšem ještě raději bych peníze nechal doma, k tomu ale v podstatě nemám možnost :-((

  Mimochodem k tomu co psal Petr - svůj web z oblasti focení mám hostovaný u amerického Zenfolia, neboť čeští provideři prostě podobnou službu nemají - tak holt žádné peníze nedostanou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).