Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kreditní karty - pro koho jsou vhodné? od Mira - Je dobrý psychologický chyták - na většinu lidí....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 21. 3. 2006 11:13

  Mira (neregistrovaný)
  Je dobrý psychologický chyták - na většinu lidí. Prostě mohu nakupovat pořád, i když na účtu nic nemám. A když mám v peněžence stovku, tak prostě víc neutratím.

  Žádná služba není zadarmo, to by se nikomu nevyplatilo. Vždycky se tam dříve či později objeví nějaký poplatek. A když je to "zadarmo" jako služba pro VIPa? Tak to násobně zaplatí jinde a jinak (množstvím položek na účtu, měsíčním poplatkem na účtu atd. atd.)

  Navíc kartáři jen zdržují při placení- jakmile je někde fronta, platí tam někdo kartou, nejhorší je dostat dva, tři takový za sebou. To vedle na pokladně zaplatí pět lidí, než dva kartáři.

  P.S. Sebeobezřetnější jednání jde do "háje", když přijde nemoc, vyhodí mne z práce, přijdu o zakázky atd. atd. NIKDY nemáte jistotu budoucího příjmu, ani na příští měsíc.
 • 21. 3. 2006 15:10

  ČS (neregistrovaný)
  Ano, banky vědí, že útrata přes kartu tolik nebolí. Když má naopak člověk vypláznout hotovost z peněženky, tak se kroutí. Pokud u sebe nemám potřebnou hotovost, tak to zboží zkrátka nekoupím. Na druhou stranu, pokud někde mají zboží např. ve slevě, o koupi kterého v budoucnosti uvažuji a já u sebe hotovost ani kartu nemám, tak zboží sice koupím v budoucnu, ale dráž. Chce to hold asi používat při nákupech mozek.
  Ke zdržování při platbě kartou: někde na netu vdiskuzi jsem čet, jak prý pokladní ječí na zbytek fronty. tady bude platba kartou, jděte si na jinou pokladnu. A pisatel se cítil být dotčen. Vždyť je to ale ve skutečnosti tak. Navíc spořitelna má své vlastní, neustále přetížené kartové centrum. Takže když stojíte za klientem ČS, máte ještě větší smůlu.
  Já, když jsem ještě byl u spořitelny, stále někde něco nefungovalo při platbě kartou. Mnohdy se na mne dívali jak na podvodníka, že mám kradenou kartu, která je v zákazech. Jednu kartu jsem pak dokonce reklamoval, ale než zjistili, že je prý "plně funkční", skončila její platnost a já dostal novou. Jednou v Globusu taky hlásili, že nejdou karty české spořitelny a že si lidé mohu vybrat z bankomatu. Jenže ani spořitelní bankomat nefungoval a za výběr z cizího se platí nekřesťanské poplatky. Tak jsem nic nekoupil. Nyní jsem u jiné banky, a s problémy, s jakými jsem se setkával u ČS, se nesetkávám.
 • 11. 10. 2006 21:17

  Troll (neregistrovaný)
  jak často platíte kartou??? Vždycky v pátek po výplatě? Tak jako vždycky všichni, co??? Zásoby jak na válku do další výplaty.... :o))))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).