Hlavní navigace

Názor k článku Kreditní karty - pro koho jsou vhodné? od Jarmila - Vcelku se shodneme. Jen první větu bych formulovala...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 20. 3. 2006 12:54

    Jarmila (neregistrovaný)
    Vcelku se shodneme. Jen první větu bych formulovala jinak, a sice: kreditní karty NEJSOU pro socky, ale pokud si je socka pořídí, tak je neskutečně pitomá. Pokud ji nepotřebuju na kratší cesty do zahraničí nebo pro opakované nákupy, které vyrovnám v bezúročném období, tak pro ČR většinou vystačím s kontokorentem.

    Banky jsou potřebné. Pouze banka může ze zákona shromažďovat finance a půjčovat jiným, na to má i bankovní licenci. Bankovní úvěr je oproti nebankovnímu relativně levný. Půjčují i jiní, z tzv. nebankovních zdrojů, ale musí to být zdroje obvykle vlastní. Jenže půjčují draze a za lichvářský úrok, leč ten není u nás definován a ani stíhán. Proto je u nás obvyklé, že si člověk půjčí na taky 70 a více procent p.a., což u nás stále není považováno za lichvu, ba dokonce je to považováno za legální podnikání. Nesmíte to ale dělat jako OSVČ (FO), ale mít na to firmu. V poslední době se už nepůjčuje jen na dva doklady totožnosti, protože tomu brání už tři úvěrové registry, tak se nebankovně půjčuje proti zástavě auta nebo nemovitosti. Už se těším na první vlny prodejů střechy nad hlavou.

    Jinou otázkou je poměr úrok ze vložených peněz/úrok z půjčených peněz a neskutečné poplatky bank. Obojí zatím velice ve prospěch bank.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).