Hlavní navigace

Koupí PPF českou Telefonicu? Prodejní cena může snížit cenu akcie

4. 11. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: web České pojišťovny
Skupina PPF se vážně zajímá o získání většinového podílu ve společnosti Telefonica ČR. Dohoda může vzniknout už dnes. Prodejní částka ale může snížit cenu akcií.

Hlavní události

Podle Financial Times je PPF ochotna zaplatit za většinový podíl v Telefonice ČR přibližně 2,5 mld. euro, tj. asi 289 Kč/akcii

TČR zítra ráno zveřejní své výsledky za Q3 2013

Evropské burzy by dnes měly otevřít mírným růstem

Z makroekonomických čísel budou zveřejněny PMI indexy z hlavních evropských zemí, v USA pak např. tovární objednávky

Analytici Société Générale v pátek snížili doporučení pro akcie ropného koncernu Royal Dutch Shell z „koupit“ na „držet“

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie v pátek mírně rostly poté, co předstihový indikátor výrobní aktivity ISM překonal očekávání. Slabší než odhadované čtvrtletní výsledky srazily o necelé 2 % akcie ropného koncernu Chevron.

Noční obchodování na většině asijských trhů přineslo pokles, když investory nepotěšilo prohlášení šéfa dallaského Fedu, že americká centrální banka by měla co nejdříve ukončit kvantitativní uvolňování. Přesto však mírně rostly některé čínské nebo indické akcie.

Telefonica ČR

Podle dnešních Financial Times je finanční skupina PPF ochotna zaplatit za většinový podíl v TČR přibližně 2,5 miliardy euro. Dohoda údajně může být dokončena již dnes.

Španělská Telefonica SA drží 223,5 mil. akcií TČR, což by znamenalo, že nabídka PPF by ocenila jednu akcii TČR na přibližně 289 korun. Informace Financial Times potvrzuje dosavadní spekulace, že dohoda o prodeji je blízko, ale PPF nebude ochotna platit významnou prémii nad tržní cenu. Zmíněná prodejní částka by dnes mohla tlačit na pokles ceny akcií TČR na pražské burze.

Telefonica ČR v pátek oznámila, že 22. října nabylo právní moc rozhodnutí Městského soudu v Praze na základě kterého bude k 15. listopadu v obchodním rejstříku proveden zápis snížení základního kapitálu.

Účto_tip_změny21

Jedná se o zrušení 2 % akcií nakoupených v loňském zpětném odkupu, které schválila už letošní dubnová valná hromada. Počet akcií TČR by tak měl klesnout z 322,09 milionu na 315,65 mil. a podíl španělské Telefonicy tak stoupne z dosavadních 69,4 % na 70,8 %. Připomeňme, že dalších téměř 1,7 % akcií již TČR nakoupila během letošního odkupu a na trhu se tak obchoduje jen zbývajících přibližně 27,5 % akcií.

TČR zítra ráno před otevřením trhu zveřejní výsledky za Q3 13. Stejně jako v předcházejících kvartálech očekáváme prudký pokles čistého zisku, hlavně z důvodu poklesu tržeb v českém mobilním segmentu.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).