Hlavní navigace

Koruně se dnes i díky slovům guvernéra Singera dařilo

Jan Vejmělek

I když polský zlotý i maďarský forint dnes v podstatě stagnovaly, česká měna si polepšila, a to o více než třetinu procenta. Zatímco první obchod dnešního dne se na mezibankovním trhu uskutečnil za 27,27 a krátce se dostal na dosah hladiny 27,30 CZK/EUR, v odpoledních hodinách kurz na chvíli klesl pod 27,20, aby se v závěru seance stabilizoval mezi 27,20 a 27,25 CZK/EUR.

Doba čtení: 1 minuta

Koruna se tak dnes vzdalovala od své nejslabší úrovně od dubna 2009. Na trhu bylo patrné zklidňování situace po slovech  guvernéra Singera, která zazněla již včera v podvečer. M. Singer se snažil trhy ujistit v tom, že obavy z většího tlaku na českou měnu nejsou v současné době na místě. Kurz 27,00 CZK/EUR, který se centrální banka rozhodla cílovat, je podle něj dostačující a situace nevyžaduje další zásah centrální banky. Vzhledem k absenci nových fundamentů, které by mohly změnit náhled centrálních bankéřů na ekonomiku neočekáváme pro závěr týdne významnější změnu v charakteru kurzového vývoje. Kurzové pointervenční pásmo 27,00 až 27,40 by opuštěno být nemělo.

Česká swapová výnosová křivka dnes zaznamenala mírné zvýšení svého sklonu, když její delší konec vzrostl o zhruba 2 bb, krátký konec byl v podstatě beze změn. Výsledek kopíroval podobný vývoj na eurové křivce.

Našli jste v článku chybu?