V průběhu týdne jsme se nedočkali žádných důležitých ekonomických dat, a tak byly pohyby kurzu taženy hlavně běžnými obchody.
Ani v regionu nebyly zveřejněny žádné důležité ekonomické ukazatele. Nejdůležitější událostí se tak stalo úterní zasedání maďarské centrální banky, která již po druhé za sebou snížila svou klíčovou úrokovou sazbu na 2,7 %. Navíc maďarskému forintu i polskému zlotému přitížila eskalace ukrajinské krize, která oběma měnám přinesla oslabení. V případě polského zlotého se jednalo o necelé procento, u maďarského forintu pak o skoro dvě procenta. Obě měny však dnes tyto ztráty zkorigovaly.
Ekonomický kalendář bude příští týden v České republice téměř prázdný. V pondělí budou zveřejněny indikátory důvěry za únor a lednové ceny průmyslových výrobců. Ty by měly v lednu meziměsíčně poklesnout o 0,7 %, když směrem dolů budou působit opět ceny energií (zejména ceny elektřiny). Hlavním proinflačním faktorem by pak měly být sekundární dopady oslabující koruny z listopadu a prosince loňského roku. Meziroční dynamika produkčních cen by měla v lednu spadnout z prosincových 1,7 % na 0,1 %.
Ve střední Evropě tak budou příští týden pohyby kurzů znovu taženy běžnými obchody, případně další eskalací krize na Ukrajině nebo vývojem hlavních měnových párů.
Česká výnosová swapová křivka zůstala v pátek beze změny. Za celý minulý týden se posunula nepatrně výše a velmi mírně snížila svůj sklon.