Hlavní navigace

Koruna zůstává v blízkosti úrovně kurzového závazku

27. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na středoevropských devizových trzích panovala v první pracovní den týdne optimistická nálada.

Polský zlotý si během dne připisoval vůči euru zhruba polovinu procenta, zisky maďarského zlotého dokonce dosahovaly 0,6 %. Zřejmě by posílila i česká měna, tomu však brání kurzový závazek ČNB. Během dnešní seance se kurz opět dostal téměř na dosah hladiny 27,00 CZK/EUR. Zatímco ráno kurz atakoval ještě 27,07 CZK/EUR, v odpoledních hodinách již byl o pět haléřů níže.

Pozitivní náladu na trhu vnesly především novinky z ostatních trhů. Podle ECB se pracuje na restrukturalizaci řeckého dluhu, což by mělo ve výsledku vést k dlouhodobé udržitelnosti řeckého dluhu a možnosti zapojení MMF do pomoci Řecku. Příjemné překvapení pak přinesl německý Ifo index očekávání investorů za červenec, který zaznamenal nečekané zlepšení v obou svých složkách – hodnocení současných podmínek i zaměstnanosti.

Ani zítřek nová data z domova či regionu nepřinese. I nadále tak bude vývoj regionálních měn ve vleku vnějších událostí a situace na trhu eura s dolarem. Na charakteru kurzového vývoje české měny by též zítřek nic zásadního přinést neměl. Kurz by měl zůstat v blízkosti kurzového závazku.


Domácí výnosy zamířily na úvod týdne níže
, dlouhý konec swapové křivky poklesl o cca 3 bb a v podstatě sledoval vývoj svého eurového protějšku.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).