Hlavní navigace

Koruna zůstává pozitivně naladěna

18. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Koruna během dnešního obchodování mírně posilovala, když se z ranních úrovní okolo 27,400 CZK/EUR posunula na odpoledních 27,360 CZK/EUR a vytvořila tak nové maximum za 1,5 měsíce.

 Polský zlotý naopak mírně ztrácel. Výraznější ztrátu během dnešního dne utrpěl maďarský forint. Tomu zasadila ránu centrální banka, která snížila úrokové sazby o 15 bb na úroveň 2,7 %. Vzhledem k tomu, že se inflace nachází na nejnižších úrovních od roku 1970, nelze vyloučit, že centrální banka bude v uvolňování měnové politiky ještě pokračovat. Snižování úrokových sazeb by se podle očekávání analytiků mohlo zastavit na úrovni 2,5 %. Maďarský forint bezprostředně po oznámení reagoval oslabením na úroveň 310,5 HUF/EUR, z hodnot okolo 308 HUF/EUR, které se pokoušel prolomit těsně před oznámením výsledků hlasování.

Účto_tip_změny21

V Čechách ani v Maďarsku se zítra žádných makroekonomických zpráv nedočkáme. Pouze v sousedním Polsku budou zveřejněny lednové ceny průmyslových výrobců a průmyslová výroba (analytici SG očekávají její růst o 3,7 % y/y). Obchodování tak bude zítra převážně technického charakteru, ovlivněno děním na světových trzích.

Česká swapová výnosová křivka zůstala dnes beze změny.

Autor článku

Autorka pracuje jako analytik v Komerční bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).