Hlavní navigace

Koruna ve středu týdne nejhorší měnou regionu

Jan Vejmělek

Vítězem klání na středoevropských devizových trzích se dnes stal maďarský forint. Ten si ziskem 0,6 % a posunem kurzu k úrovni 288 HUF/EUR zajistil dosažení nejsilnější úrovně za posledních pět měsíců.

Doba čtení: 1 minuta

Kurz koruny vůči euru se tak usadil v pásmu, které ohraničují úrovně technického supportu 25,90 CZK/EUR, respektive technické rezistence 26,15 CZK/EUR. Pokud nepřijde nějaký impuls, měl by se kurz v tomto pásmu udržet. Pro další oslabení koruny je z pohledu technické analýzy klíčové, aby se týdenní zavírací kurz nacházel nad hladinou odporu 26,15 CZK/EUR. Za tohoto předpokladu by se otevřel prostor pro posun směrem k 26,50 CZK/EUR.

Maďarskou měnu povzbudila dnešní čísla mzdového vývoje za březen, která překonala tržní očekávání a jsou příslibem, že se vyšší výdělky postupně promítnou i do stabilizace a následného oživení spotřeby domácností. Zvyšují se tak vyhlídky, že by se maďarská ekonomika mohla dostat z loňské recese. První odhad HDP za první čtvrtletí ukázal na růst o 0,7 % q/q. Posilující forint pak pomohl i polskému zlotému, i když jeho zisky byly mírnější, když dosáhly necelého čtvrt procenta.

dan_z_prijmu

Česká koruna dnes na rozdíl od zlotého či forintu oslabila. Během první hodiny dnešního obchodování se sice svezla na optimistické vlně a posílila z otevíracích 26,04 až k 25,95 CZK/EUR, ještě během dopoledne však byl obnoven trend oslabující koruny. V odpoledních hodinách se tak již euro obchodovalo za ceny kolem 26,15 CZK/EUR.

Česká swapová křivka dnes zaznamenala mírný pokles v rozsahu zhruba 2 bb a následovala tak vývoj svého eurového protějšku. Výnosy státních dluhopisů se posunuly paralelně se swapovou křivkou. Aktivita na domácím dluhopisovém trhu však dnes byla minimální

Našli jste v článku chybu?