Hlavní navigace

Koruna ve středu týdne nejhorší měnou regionu

Jan Vejmělek

Vítězem klání na středoevropských devizových trzích se dnes stal maďarský forint. Ten si ziskem 0,6 % a posunem kurzu k úrovni 288 HUF/EUR zajistil dosažení nejsilnější úrovně za posledních pět měsíců.

Kurz koruny vůči euru se tak usadil v pásmu, které ohraničují úrovně technického supportu 25,90 CZK/EUR, respektive technické rezistence 26,15 CZK/EUR. Pokud nepřijde nějaký impuls, měl by se kurz v tomto pásmu udržet. Pro další oslabení koruny je z pohledu technické analýzy klíčové, aby se týdenní zavírací kurz nacházel nad hladinou odporu 26,15 CZK/EUR. Za tohoto předpokladu by se otevřel prostor pro posun směrem k 26,50 CZK/EUR.

Maďarskou měnu povzbudila dnešní čísla mzdového vývoje za březen, která překonala tržní očekávání a jsou příslibem, že se vyšší výdělky postupně promítnou i do stabilizace a následného oživení spotřeby domácností. Zvyšují se tak vyhlídky, že by se maďarská ekonomika mohla dostat z loňské recese. První odhad HDP za první čtvrtletí ukázal na růst o 0,7 % q/q. Posilující forint pak pomohl i polskému zlotému, i když jeho zisky byly mírnější, když dosáhly necelého čtvrt procenta.

Česká koruna dnes na rozdíl od zlotého či forintu oslabila. Během první hodiny dnešního obchodování se sice svezla na optimistické vlně a posílila z otevíracích 26,04 až k 25,95 CZK/EUR, ještě během dopoledne však byl obnoven trend oslabující koruny. V odpoledních hodinách se tak již euro obchodovalo za ceny kolem 26,15 CZK/EUR.

Česká swapová křivka dnes zaznamenala mírný pokles v rozsahu zhruba 2 bb a následovala tak vývoj svého eurového protějšku. Výnosy státních dluhopisů se posunuly paralelně se swapovou křivkou. Aktivita na domácím dluhopisovém trhu však dnes byla minimální

Našli jste v článku chybu?