Hlavní navigace

Koruna v úzkém pásmu bez výraznějších pohybů

20. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní pohyb koruny byl v kontrastu s vývojem ostatních regionálních měn. Zatímco koruna několik haléřů ztratila, forint i zlotý si v průběhu dnešní seance polepšily shodně o zhruba dvě desetiny procenta.

Dnešní pohyb koruny byl v kontrastu s vývojem ostatních regionálních měn. Zatímco koruna několik haléřů ztratila, forint i zlotý si v průběhu dnešní seance polepšily shodně o zhruba dvě desetiny procenta. Tuzemská měna se ve čtvrtek pohybovala v relativně úzkém pásmu. Otvírala poblíž svých dnešních maxim na 25,16 CZK/EUR a v odpoledních hodinách se obchodovala nad úrovní 25,20. Proti dolaru kolísala po celý den okolo hranice 19 korun.

skoleni_8_6

I ve zbytku roku se dá očekávat, že obchodní aktivita bude minimální a likvidita nízká. V tomto prostředí tak nelze vyloučit výraznější výkyvy kurzu v případě, že se zobchoduje i menší objem prostředků. Faktorem, který by ale mohl ovlivnit globální trhy a potažmo i českou korunu ještě před koncem roku, bude vyjednávání ohledně opatření na změkčení dopadů „fiskálního útesu“ ve Spojených státech. Pokud se však nic nestane či nebude nadále jasné, kdy k dohodě dojde, kurz CZK/EUR by měl setrvat poblíž stávajících úrovní.

Na dluhopisovém i swapovém trhu dnes vládl naprostý klid. Zvýšenou aktivitu můžeme očekávat až v novém roce.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).