Hlavní navigace

Koruna v úterý vymazala pondělní ztráty

20. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České koruně se v úterý dařilo, když vymazala pondělní ztráty. Kurz CZK/EUR se tak posunul z ranních úrovní okolo 25,90 pod 25,80.

České koruně se v úterý dařilo, když vymazala pondělní ztráty. Kurz CZK/EUR se tak posunul z ranních úrovní okolo 25,90 pod 25,80. V podobném duchu se obchodovaly i okolní měny v regionu, které také vymazaly pondělní ztráty. Maďarský forint se tak opět posunul pod hladinu 300 HUF/EUR, polský zlotý se pak obchoduje blízko hladiny 4,23 PLN/EUR. Dle očekávání koruna na vývoj v politické sféře nereagovala (hlasování o rozpuštění dolní komory parlamentu).

Dnes jsme se dočkali pouze údajů z polské ekonomiky. Ceny v průmyslu jsou relativně nezajímavý údaj, to se ovšem již nedá říci o průmyslové výrobě za červenec. Ta skončila svým meziročním růstem o 6,3 % nad očekáváními (trh +5,3 %). Z meziměsíčního pohledu a po očištění o rozdílný počet pracovních dní a sezónnost pak polský průmysl stagnoval a nevymazal tak velmi slušný růst o 2,3 % v předchozím měsíci. Vývoj v Polsku tak dává další signál, že by se mělo dařit i českému protějšku.

skoleni_8_6

Zítra se v regionu žádných zajímavých ekonomických údajů nedočkáme. Regionální měny tak budou sledovat vývoj dalších rizikových aktiv a vývoj kurzu USD/EUR. Nicméně koruna by pod hladinu 25,70 CZK/EUR příliš posílil neměla. Centrálním bankéřům by se dle našeho odhadu spíše líbily úrovně mezi 26,00–26,50 CZK/EUR.

Česká swapová výnosová křivka se v úterý posunula paralelně dolů o 2 bb. Ministerstvo financí bude zítra prodávat v aukci dva dluhopisy (CZGB 4.70%/2022 a CZGB VAR FRN/2017) v objemu 1–4 mld. CZK a 1–2,5 mld. CZK. Vzhledem k malým objemům lze očekávat, že ministerstvo prodá dluhopisy bez výrazných problémů, větší poptávce by se měl těšit dluhopis s variabilním kuponem.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).