Hlavní navigace

Koruna stagnovala, ostatní regionální měny posílily

28. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S českou korunou to dnes bylo jako na houpačce. Nejlevnější a nejdražší obchod v rámci dne na mezibankovním trhu od sebe dělilo skoro půl procenta.

Ve výsledku domácí měna stagnovala na 25,90 CZK/EUR. Dnes nebyly zveřejněny žádné makroekonomické indikátory, a tak pohyby kurzu byly pouze technického rázu.

Maďarský forint dnes zaznamenal zisky ve výši 1 % a v závěru dne se obchodoval kolem 298 HUF/EUR. Dnes zasedala maďarská centrální banka. Ta již podesáté v řadě snížila svoji klíčovou úrokovou sazbu o 25 bb na 4,50 %, což bylo v souladu s očekáváním. Ve své zprávě centrální banka uvedla, že zváží další snižování sazby, pokud střednědobý inflační výhled zůstane v souladu s 3% inflačním cílem a zlepšení v sentimentu na finančních trzích bude trvalé. Polský zlotý dnes posílil o 0,3 % a odpoledne se kótoval kolem 4,1850 PLN/EUR.

Účto_tip_změny21

Zítra bude zveřejněna maďarská míra nezaměstnanosti za duben, která by měla poklesnout z 11,8 % na 11,6 %. V Polsku bude zveřejněn hrubý domácí produkt za Q1 13, předběžný odhad poukázal na růst o 0,1 % q/q (SA) a 0,7 % y/y. Z domácí ekonomiky se dnes žádných makroekonomických indikátorů nedočkáme, pouze guvernér M. Singer by měl promluvit na konferenci o finančních trzích.

Česká swapová výnosová křivka dnes vzrostla především na svém dlouhém konci, když výnosy u 10letých swapů stouply o 3 bb. Zítra proběhne aukce dvou českých státních dluhopisů. Ministerstvo nabídne jeden splatný v roce 2023 s variabilním kupónem v předpokládaném objemu 2–4 mld. CZK a druhý se splatností v roce 2019 s 1,50% kupónem v předpokládaném objemu 0,5–3 mld. CZK.

Autor článku

Autorka pracuje v jako ekonomická analytička v Komerční bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).