Hlavní navigace

Koruna se opět přiblížila hranici 27,50 CZK/EUR

12. 12. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obchodování v regionu dnes bylo klidné a nezasáhly do něj žádné makroekonomické indikátory. Středoevropské měny během dne mírně oslabovaly.

Nejvíce, přes jednu desetinu procenta, si odepsala koruna, která se posunula k úrovni 27,49 CZK/EUR. Za ztráty regionálních měn mohlo stát posílení dolaru na trhu s eurem díky převážně pozitivním makroekonomickým údajům v USA.

Zítřek bude co do fundamentálních zpráv zajímavější. V České republice bude zveřejněn říjnový běžný účet. Podle našich odhadů by měl vykázat deficit 4,4 mld. CZK, což by ale představovalo meziroční zlepšení o 11,2 mld. CZK. Tradičně slušný přebytek by měla vykázat bilance se zbožím (18,9 mld. CZK) a se službami (4,8 mld. CZK). Naopak bilance výnosů by měla uzavřít se schodkem 25,0 mld. CZK. Na trhy by však neměla mít říjnová statistika výraznější dopad.

Účto_tip_změny21

V Polsku se dočkáme zveřejnění listopadových spotřebitelských cen, údajů o zahraničním obchodu a měnové statistiky. CPI v listopadu podle tržního konsenzu vzrostl o 0,1 % m/m a meziročně byly spotřebitelské ceny pravděpodobně o 0,9 % vyšší. V Maďarsku bude zveřejněna jen konečná říjnová průmyslová produkce.

Česká swapová výnosová křivka dnes po klidném obchodování mírně o 1 bb vzrostla.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).