Hlavní navigace

Koruna se drží na nejslabší úrovni za rok a půl

11. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní obchodování na české koruně bylo velmi poklidné. Domácí měna se po včerejším prudkém oslabení obchodovala na mezibankovním trhu kolem 25,90 CZK/EUR a drží se na nejslabší úrovni za rok a půl.

Dnes nebyly zveřejněny žádné kurzotvorné indikátory, které by mohly hladinu směnného kurzu ovlivnit.

legislativni_zmeny_21

Maďarský forint dnes oslabil téměř o 0,4 %, když se odpoledne se obchodoval kolem 297,8 HUF/EUR. V Maďarsku byla dnes zveřejněna spotřebitelská inflace, která decelerovala více, než tržní konsensus čekal. Index spotřebitelských cen za březen vzrostl o 0,3 % m/m (trh 0,5 %) a o 2,2 % y/y po únorových 2,8 % y/y (trh 2,5 %). Inflace zpomaluje hlavně kvůli tomu, že vláda nařídila 10% snížení energetických cen. Tímto se inflace dostala na nejnižší úroveň od roku 1974 a vytvořila prostor pro další snižování klíčové úrokové sazby. Příští zasedání centrální banky se bude konat 23. dubna a trh čeká snížení úrokové sazby o 25 bb na 4,75 %. Polskému zlotému se dnes také příliš nedařilo, když během dne ztratil 0,6 % a odpoledne se držel kolem úrovně 4,12 PLN/EUR.

Zítra se v regionu dočkáme pouze konečného únorového údaje o maďarské průmyslové výrobě. Předběžný údaj ukázal na 0,3% meziměsíční nárůst (-1,1% meziročně).

Autor článku

Autorka pracuje v jako ekonomická analytička v Komerční bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).