Hlavní navigace

Koruna se dnes podívala na 27,07 CZK/EUR

11. 2. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Koruna dnes dostala opušťák a vydala se na výlet mimo obvyklé pásmo pohybu. Dopoledne se totiž její kurz dostal až na úroveň 27,07 CZK/EUR.

Koruna dnes dostala opušťák a vydala se na výlet mimo obvyklé pásmo pohybu. Dopoledne se totiž její kurz dostal až na úroveň 27,07 CZK/EUR. Kolem této hladiny se potom pohyboval celý den. V závěru obchodování se pak kurz vrací zpět, když už je pod hladinou 27,04 CZK/EUR.

Volatilnější vývoj zaznamenaly další dvě regionální měny. Polský zlotý nakonec ztratil 0,5 %, když ovšem během dne jeho ztráty byly až jedno procento. Maďarský forint si pro svůj pohyb během dne vyhradil pásmo mezi 311–313 HUF/EUR. Závěrečná hodnota se pohybuje na asi o 0,2 % silnější úrovni. Zásadním způsobem se do obchodování nepromítla ani zveřejněná inflace, která zaostala za očekáváním trhu (0,1 % m/m), když v lednu maďarské ceny poklesly o 0,1 % m/m (0,9 % y/y). Nálada na trzích tak tedy spíše reflektuje celosvětovou negativní náladu.

skoleni_13_10

Zítra je ekonomický kalendář v regionu plný. V Maďarsku (trh 0,7 % q/q) a v Polsku (trh i SG 1,1 % q/q) budou zveřejněny první odhady HDP za čtvrté čtvrtletí loňského roku. V České republice (trh 0,5 % m/m, KB 0,3 % m/m) a v Polsku (trh i SG –0,5 % y/y) budou publikována čísla lednové inflace. Kromě těchto sledovaných čísel pak v Polsku budou ještě publikovány údaje o zahraničním obchodě a vývoj běžného účtu platební bilance.

Česká výnosová křivka během dne poklesla asi o 2 body na krátkém konci a o 4 body na delším.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).