Tento týden byl pro korunu úspěšný, když se proti euru posunula z úrovní kolem 25,78 CZK/EUR až pod hranici 25,70. Díky tomuto posílení o zhruba čtyři desetiny procenta se česká měna dostala na své dvouměsíční maximum.Do obchodování nezasáhly žádné domácí makroekonomické indikátory a koruna nijak nereagovala ani na úterní rozpuštění sněmovny. Na trzích tak převážil pozitivní sentiment díky lepším než očekávaným údajům z Evropy i USA (německé PMI, data z amerického trhu nemovitostí). Ten se projevil právě posílením koruny vůči euru, naopak na ostatních regionálních měnách (jako rizikovějších aktivech) způsobil spíše odliv investorů. Ke konci týdne však zlotý i forint své ztráty z předchozích dnů umazaly a dokonce si v celotýdenním hodnocení připisovaly mírné zisky.
Příští týden se z českého hospodářství dočkáme jen červencové měnové statistiky a srpnové důvěry v ekonomiku. Její celkový indikátor v červenci meziměsíčně mírně poklesl, ale v srpnu bychom se už mohli dočkat zlepšení. Napovídají tomu třeba domácí a zahraniční PMI indikátory a i fakt, že se česká ekonomika dostala v Q2 13 konečně z rok a půl trvající recese.
Příští týden by proto měl být na trzích opět klidný. Koruna se sice nachází na technické úrovni podpory kolem 25,70 CZK/EUR, ale v následujících dnech neočekáváme její výraznější pohyb kvůli nedostatku kurzotvorných faktorů. Zajímavější bude až první zářijový týden – dočkáme se prvních měsíčních makroekonomických údajů, skončí prázdninové období vyznačující se nízkou likviditou i aktivitou investorů a pomalu se bude blížit zasedání ČNB, před kterým se mohou centrální bankéři opět verbálně ovlivnit kurz koruny.