Hlavní navigace

Koruna proti dolaru na dvouměsíčním maximu

29. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Evropě se objevily zprávy, že čím dál víc investorů nevěří v program odkupu aktiv ECB a že pokles výnosů dluhopisů není udržitelný.

Středoevropské trhy dnes zasáhla zajímavá kombinace zpráv z hlavních světových ekonomik. V Evropě se objevily zprávy, že čím dál víc investorů nevěří v program odkupu aktiv ECB a že pokles výnosů dluhopisů není udržitelný. Reakcí byl výprodej rizikovějších středoevropských měn: zlotý i forint proti euru ztratily přes polovinu procenta, když se vzdálily od psychologických hranic 4,0 PLN/EUR a 300 HUF/EUR. Koruna na tyto zprávy jako tradičně prakticky nereagovala a proti euru se její kurz prakticky nezměnil. Špatná data z USA způsobila propad dolaru na trhu s eurem a v důsledku i proti koruně. Ta je tak proti americké měně na dvouměsíčním maximu (24,62 CZK/USD).

Čtvrtek byl na středoevropské zprávy skoupý. Jediným zveřejněným indikátorem byla březnová maďarská nezaměstnanost, která oproti únoru vzrostla o desetinu procenta na 7,8 % (trh očekával stagnaci po výrazném únorovém růstu).

Zítra budou trhy hodnotit především výsledky zasedání Fedu, protože se v regionu dočkáme jen druhořadých dat. Kurz koruny proti euru by neměl doznat ke konci zkráceného týdne výraznějších změn.

Česká swapová výnosová křivka dnes na krátkém konci vzrostla o 4 bb a na dlouhém konci dokonce o 7 bb, když následovala pohyb na zahraničních trzích.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).