Hlavní navigace

Koruna po tiskové konferenci ČNB oslabila

27. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dopoledne se koruna na mezibankovním trhu prakticky neodchýlila od hladiny 25,90 CZK/EUR. Ani oznámení centrální banky kurz koruny příliš neovlivnilo.

Dopoledne se koruna na mezibankovním trhu prakticky neodchýlila od hladiny 25,90 CZK/EUR. Ani oznámení, že ČNB ponechala klíčovou úrokovou sazbu beze změny na 0,05%, korunu příliš neovlivnilo. Na tiskové konferenci bylo oznámeno, že centrální banka vidí antiinflační rizika, což zvyšuje pravděpodobnost devizových intervencí. A na to koruna reagovala oslabením o 0,8 % na 26,12 CZK/EUR.

Polský zlotý dnes posílil o 0,6 % a odpoledne se na mezibankovním trhu obchodoval kolem 4,32 PLN/EUR. Maďarský forint během dnešního dne stagnoval na 296 HUF/EUR. Dnes byla zveřejněna maďarská míra nezaměstnanosti v květnu, která poklesla z 11,0 % na 10,5 %. Zároveň vystoupil guvernér centrální banky Matolcsy, který uvedl, že vidí prostor pro další snižování klíčové úrokové sazby. V úterý centrální bankéři už pojedenácté v řadě snížili klíčovou úrokovou sazbu o 25bb na 4,25 %.

skoleni_4_3

Zítra bude v regionu zveřejněno jen několik druhořadých indikátorů. Dočkáme se maďarského běžného účtu za Q1 13 a maďarského indexu cen výrobců za květen, který by měl meziročně poklesnout o 1,1 % y/y. V Polsku budou odpoledne zveřejněna inflační očekávání za červen.

Swapová výnosová křivka dnes poklesla o 8–10 bb po celé své délce. Zároveň ministerstvo financí prodalo v aukci 52týdenní státní pokladniční poukázky v objemu 6,04 mld. CZK. Průměrný výnos činil 0,16 %.

Autor článku

Autorka pracuje v jako ekonomická analytička v Komerční bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).