Hlavní navigace

Koruna nepatrně ztratila, výnosy klesly

25. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Koruna se vůči euru během dnešního dne obchodovala na mezibankovním trhu v rámci 10haléřového pásma. Během dne měla tendenci spíše ztrácet.

Koruna se vůči euru během dnešního dne obchodovala na mezibankovním trhu v rámci 10haléřového pásma. Během dne měla tendenci spíše ztrácet a úterní seanci uzavírala o zhruba dvě desetiny procenta slabší poblíž hranice 25,80 CZK/EUR. Na domácím trhu panoval před čtvrtečním zasedáním ČNB klid, jmenování Jiřího Rusnoka novým premiérem trhy ignorovaly. Podobný charakter obchodování můžeme očekávat i během zítřka.

Účto_tip_změny21

Ostatní regionální měny dnes nepatrně zpevnily, nejvyšší zisky si dnes připsal maďarský forint, a to 0,2 %. V Maďarsku dnes zasedala centrální banka, která dle očekávání snížila klíčovou úrokovou sazbu o 25 bb na historické minimum 4,25 %. Stalo se tak již po jedenácté v řadě. Uvolňování měnové politiky umožňuje dosavadní vývoj inflace, která se nachází na svém 38letém minimu, a nepříznivé ekonomický vývoj. Centrální banka nevylučuje možnost dalšího snížení sazeb, nicméně zvýšená volatilita finančních trhů může výrazně ovlivnit prostor pro další kroky v měnové politice.

Swapová výnosová křivka dnes klesla především na svém dlouhém konci o zhruba 5 bodů. Podobně se vyvíjely i dluhopisy. Dnešní pokles sazeb a výnosů korespondoval s vývojem na zahraničních trzích a během dne dokonce spadly ještě více. V závěru dne se i českých finančních trhů dotkla příznivá data ze Spojených států, která dnešní pokles mírně zkorigovala.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).