Hlavní navigace

Koruna nepatrně ztratila, výnosy klesly

Miroslav Frayer

Koruna se vůči euru během dnešního dne obchodovala na mezibankovním trhu v rámci 10haléřového pásma. Během dne měla tendenci spíše ztrácet.

Doba čtení: 1 minuta

Koruna se vůči euru během dnešního dne obchodovala na mezibankovním trhu v rámci 10haléřového pásma. Během dne měla tendenci spíše ztrácet a úterní seanci uzavírala o zhruba dvě desetiny procenta slabší poblíž hranice 25,80 CZK/EUR. Na domácím trhu panoval před čtvrtečním zasedáním ČNB klid, jmenování Jiřího Rusnoka novým premiérem trhy ignorovaly. Podobný charakter obchodování můžeme očekávat i během zítřka.

dan_z_prijmu

Ostatní regionální měny dnes nepatrně zpevnily, nejvyšší zisky si dnes připsal maďarský forint, a to 0,2 %. V Maďarsku dnes zasedala centrální banka, která dle očekávání snížila klíčovou úrokovou sazbu o 25 bb na historické minimum 4,25 %. Stalo se tak již po jedenácté v řadě. Uvolňování měnové politiky umožňuje dosavadní vývoj inflace, která se nachází na svém 38letém minimu, a nepříznivé ekonomický vývoj. Centrální banka nevylučuje možnost dalšího snížení sazeb, nicméně zvýšená volatilita finančních trhů může výrazně ovlivnit prostor pro další kroky v měnové politice.

Swapová výnosová křivka dnes klesla především na svém dlouhém konci o zhruba 5 bodů. Podobně se vyvíjely i dluhopisy. Dnešní pokles sazeb a výnosů korespondoval s vývojem na zahraničních trzích a během dne dokonce spadly ještě více. V závěru dne se i českých finančních trhů dotkla příznivá data ze Spojených států, která dnešní pokles mírně zkorigovala.

Našli jste v článku chybu?