Hlavní navigace

Koruna nejslabší od začátku září

Marek Dřímal

Regionální měny ve středu nezaznamenaly úspěšný den. Zlotý a forint kompenzovaly své včerejší zisky, když dnes při absenci nových fundamentálních faktorů svorně oslabovaly o dvě desetiny procenta.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Koruna dnes zažila nejhorší den od srpna. Proti euru si totiž odepsala čtyři desetiny procenta, když se její kurz posunul na mezibankovním trhu až nad hranici 27,70 CZK/EUR (česká měna je tak nejslabší od začátku září). Za tímto pohybem stejně jako u forintu a zlotého nestály žádné nové makroekonomické údaje či události (kalendář byl dnes prázdný). Důvodem tak mohla být například větší klientská objednávka při nízké tržní likviditě, když se kurz v předchozích týdnech stabilizoval ve velmi úzkém pásmu těsně nad hladinou 27,50 CZK/EUR.

dan_nemovitost

Zítra se na středoevropských trzích dočkáme zveřejnění polských zářijových maloobchodních tržeb. Ty by při meziměsíční stagnaci měly zrychlit svůj meziroční růst na 2,4 % z 1,7 % y/y v srpnu. Publikována bude i polská míra nezaměstnanosti za září, u které trh očekává pokles o desetinu procenta na 11,6 %. Pro regionální trhy jako celek však bude zásadnější, jak dopadnou říjnové PMI indexy v hlavních evropských ekonomikách. Německé indikátory by měly dále poklesnout (PMI v průmyslu podle odhadu analytiků poklesne dále do pásma kontrakce ekonomické aktivity), což by mohlo představovat negativní zprávu i pro region střední Evropy a lokální měny.

Česká swapová křivka se dnes prakticky nezměnila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).