Hlavní navigace

Koruna korigovala své předchozí zisky a je nejslabší za poslední týden

Autor: Isifa.com
Marek Dřímal

Koruna dnes korigovala své zisky z minulých dnů. Proti euru oslabila o více než půl procenta, když se kurz dostal až na úroveň 26,26 CZK/EUR, nejslabší korunovou úroveň za poslední týden.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Za tím nestály opětovné turbulence na domácí politické scéně, ale všeobecný výprodej rizikovějších aktiv. Během dne ztrácely i ostatní středoevropské měny, světové akcie, či komodity. Trhy tak reagovaly na výsledek zasedání americké centrální banky, která naznačila další zvyšování sazeb během letošního roku. Zároveň dnes ze Spojených států přišla dobrá ekonomická data, která zpřísňování měnových podmínek dále nahrávají.

dan_z_prijmu

Vůči dolaru ztratila koruna dokonce procento a půl, a to právě díky výrazným ziskům americké měny na světových trzích v souvislosti se zasedáním Fedu a zveřejněnými daty.

Náš výhled předpokládá, že Fed opět zvýší sazby už v září. Dolar by přesto měl proti euru (i koruně) ztrácet. Euro bude totiž na silnější úrovně tlačit očekávané oznámení postupného ukončování odkupů aktiv Evropskou centrální bankou, což by měla být pro investory významnější událost, než další zvýšení sazeb Fedu. Dolar by měl oslabovat i očekávaný rostoucí schodek amerického běžného účtu, zatímco eurozóna vykazuje stále přebytky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).