Hlavní navigace

Koruna dnes zaznamenala zisky oproti euru

25. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká měna dnes odpoledne náhle posílila o 0,3 %, v závěru obchodování se koruna na mezibankovním trhu pohybovala kolem 25,83 CZK/EUR.

Česká měna dnes odpoledne náhle posílila o 0,3 %, v závěru obchodování se koruna na mezibankovním trhu pohybovala kolem 25,83 CZK/EUR. Příští čtvrtek se koná měnové zasedání bankovní rady ČNB, kterého by se mělo účastnit všech 7 centrálních bankéřů.

Dnes se Česká republika dočkala návštěvy stálého předsedy Evropské rady Hermana Van Rompuy, který se účastnil pražské konference o budoucnosti EU. Na ní mimo jiné zmínil, že přijetí eura není zatím horké téma pro Českou republiku a také že pro dlouhodobý růst jsou potřeba strukturální reformy. Premiér Petr Nečas po konferenci uvedl, že pro přijetí eura je nutné referendum. Na to Bohuslav Sobotka, předseda CSSD, oponoval, že referendum pro zavedení nutné není.

Maďarský forint sice dopoledne prudce oslabil o 0,5 %, ale v průběhu dne svoje ztráty postupně vymazával a v závěru dne se držel mírně nad 301 HUF/EUR. Obchodování na polském zlotém bylo během dnešního dne poklidné, zlotý se obchodoval kolem 4,15 PLN/EUR.

legislativni_zmeny_21

Zítra bude v Maďarsku zveřejněna březnová míra nezaměstnanosti, podle tržního konsensu by měla vzrůst ze 11,6 % na 11,7 %. Také se dočkáme slovenských cen výrobců za březen, ty by měly poklesnout o 0,5 % m/m a vzrůst o 1,5 %.

Česká swapová křivka dnes poklesla o 1 bb po celé své délce. Ministerstvo financí ČR v aukci prodalo 39týdenní státní pokladniční poukázky v objemu 6,5 mld. CZK. Průměrný výnos činil 0,12 %

Autor článku

Autorka pracuje v jako ekonomická analytička v Komerční bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).