Hlavní navigace

Koruna dnes pokračovala v oslabování

Viktor Zeisel

Koruna dnes pokračovala v mírném oslabování, když proti euru ztratila necelé tři desetiny procenta a v odpoledních hodinách se obchodovala nad hranicí 27,50 CZK/EUR. Český ekonomický kalendář byl dnes prázdný, a tak obchodování nebylo ovlivněno žádnými fundamentálními zprávami.

Nové údaje z ekonomiky budou zveřejněny až v pátek, kdy vyjdou indikátory důvěry za leden. A tak jedinou zprávou z české ekonomiky bylo zveřejnění plánu ministerstva financí nabídnout v únoru dluhopisy v nominální hodnotě 11 až 27 mld. CZK. ve čtyřech aukcích. Ministerstvo také potvrdilo, že v prvním čtvrtletí tohoto roku nepřesáhne nominální hodnota dluhopisů nabídnutých do konkurenčních částí aukcí 50 až 60 mld. CZK. 

Maďarský forint nadále ztrácel i během dne před zasedáním maďarské centrální banky. Trhy očekávají, že banka svou klíčovou úrokovou sazbu sníží ze 3 % na 2,9 %. Forint tak ztrácel i ze svého měsíčního minima, když dnes ztratil čtvrt procenta. Analytici také očekávají, že k dalšímu uvolnění měnové politiky by mělo dojít ještě do dubnových voleb. Maďarský forint by tak měl pokračovat v postupném oslabování, které bude brzdit jen dobrá bilance zahraničního obchodu.

Premiantem mezi regionálními měnami se tak stal polský zlotý, který na rozdíl od svých středoevropských protějšků mírně posiloval, když přidal kolem 0,15 %.   

Česká swapová výnosová křivka dnes na krátkém konci poklesla o 1 bb a na dlouhém konci dokonce o 4 bb. Následovala tak pohyb svého eurového protějšku.

Našli jste v článku chybu?