Hlavní navigace

Koruna dnes pokračovala v oslabování

20. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Koruna dnes pokračovala v mírném oslabování, když proti euru ztratila necelé tři desetiny procenta a v odpoledních hodinách se obchodovala nad hranicí 27,50 CZK/EUR. Český ekonomický kalendář byl dnes prázdný, a tak obchodování nebylo ovlivněno žádnými fundamentálními zprávami.

Nové údaje z ekonomiky budou zveřejněny až v pátek, kdy vyjdou indikátory důvěry za leden. A tak jedinou zprávou z české ekonomiky bylo zveřejnění plánu ministerstva financí nabídnout v únoru dluhopisy v nominální hodnotě 11 až 27 mld. CZK. ve čtyřech aukcích. Ministerstvo také potvrdilo, že v prvním čtvrtletí tohoto roku nepřesáhne nominální hodnota dluhopisů nabídnutých do konkurenčních částí aukcí 50 až 60 mld. CZK. 

Maďarský forint nadále ztrácel i během dne před zasedáním maďarské centrální banky. Trhy očekávají, že banka svou klíčovou úrokovou sazbu sníží ze 3 % na 2,9 %. Forint tak ztrácel i ze svého měsíčního minima, když dnes ztratil čtvrt procenta. Analytici také očekávají, že k dalšímu uvolnění měnové politiky by mělo dojít ještě do dubnových voleb. Maďarský forint by tak měl pokračovat v postupném oslabování, které bude brzdit jen dobrá bilance zahraničního obchodu.

legislativni_zmeny_21

Premiantem mezi regionálními měnami se tak stal polský zlotý, který na rozdíl od svých středoevropských protějšků mírně posiloval, když přidal kolem 0,15 %.   

Česká swapová výnosová křivka dnes na krátkém konci poklesla o 1 bb a na dlouhém konci dokonce o 4 bb. Následovala tak pohyb svého eurového protějšku.

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v Komerční bance

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).