Hlavní navigace

Názor k článku Konec amerického snu. Globální lídr jde vstříc socialismu od Petr - V tom případě nechápu, proč Apple plánuje přesun...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 18. 11. 2011 8:40

    Petr (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    V tom případě nechápu, proč Apple plánuje přesun výroby z Číny zpět do USA... A to není jediný (ale bezesporu největší) příklad... Výrobní náklady včetně těch na logistiku při výrobě v Číně jsou nyní o 15 % nižší než výrobní náklady závodu v USA (zde pochopitelně není tolik nákladů na přepravu). Osobně znám několik businessmanů z USA kteří svou výrobu do Číny ani nikam nepřestěhovali kvůli infrastruktuře, vzdělané pracovní síle apod. Ano, dochází k přesunu firem v rámci USA, nejčastěji do Texasu či na Floridu, a to zejména kvůli daním. Ale do Číny ani jiných asijských ekonomik už ne.
    Pokud jde o ten socialismus, na ten již jednoduše nebudou mít USA peníze a ani čas, vzhledem k blížícím se prezidentským volbám, které Obama a ani žádný jiný demokrat pravděpodobně nevyhraje. Pokud jde ale autorovi o krátkodobý trend, tak asi ano... Obama v létě prodloužil podpory pro dlouhodobě nezaměstnané, to nemá s kapitalismem nic moc společného..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).