Hlavní navigace

Komerční banka: ranní zpráva z akciového trhu

8. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jak si vedou akciové trhy? Přečtěte si komentář od analytika Komerční banky Miroslava Adamkoviče.

 Hlavní události

Banky se dohodly s maďarskou vládou na dalších úlevách klientům s cizoměnovými hypotékami (neutrální)

Evropské burzy by dnes měly otevřít růstem

Ve 12h bude oznámen vývoj německé průmyslové produkce. Odpoledne vyjdou data z amerického trhu práce.

Konsensus podle agentury Bloomberg překonaly dnešní výsledky EADS (navíc přislíbila vyšší dividendu), zklamaly naopak Carrefour a Air France-KLM.

Analytici Société Générale po výsledcích snížili doporučení pro Adidas na Držet

Obchodování na zámořských trzích

Potvrzení trendu rostoucí tvorby pracovních míst v americké ekonomice a rostoucí pravděpodobnost úspěchu restrukturalizace řeckého dluhu přispěly včera k ukončení největšího letošního poklesu akciových indexů. WSJ přiživil optimismus zprávou, že Fed přijde s dalšími intervencemi na trhu dluhopisů.

Kolo optimismu se nezastavilo ani na asijských trzích, kde si velmi dobře vede japonský Nikkei225. Tamní ekonomika poklesla méně, než se očekávalo. Dařilo se například výrobci stavebních strojů Komatsu. Na čínském trhu výrazně posílila tamní pojišťovna China Life.

Korporátní zprávy

Erste Bank

CHP22

Maďarská vláda se podle webu Index.hu dohodla s komerčními bankami na rozsahu nového plánu na pomoc klientům s cizoměnovými hypotékami. Podle plánu budou moci dočasně roku někteří klienti při splátkách využít výhodnější měnové kurzy než tržní.

Zprávu hodnotíme jako neutrální. Ústupek vládě na jednu stranu znamená pro banky ztrátu, na druhou stranu může pomoci v řízení rizika nesplácení a s ním spojeným tlakem na pokles cen všech nemovitostí. Jako pozitivní vidíme změnu v přístupu Orbánovy vlády, která na rozdíl od předchozích kroků upřednostnila jednání s bankami.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).