Hlavní navigace

Názor k článku Komerční banka jako férový realitní portál Cincink. Bezplatnou inzerci zaplatí hypotéky od xf - "Komunisté nás 40 let přesvědčovali, že pomocná ruka...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 10. 2019 18:01

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  "Komunisté nás 40 let přesvědčovali, že pomocná ruka je ruka státu a kdo si pomáhá sám, tak se vlastně sám šidí."
  To nesouhlasí. Tehdá byly různé "akce Z", tedy chceš něco? Postav si to. Jo, stát ti pomůže, půjčí ti zdarma mechanizaci, dá ti materiál, ale musíš makat.
  Dnes? Ať se obec, stát postará.

  Hele, já to nehodnotím, jen konstatuji jak to bylo a je navenek prezentováno, a jak se lidé chovali a chovají.

  " ale už v druhé půli 90. let se zase začaly budovat záchranné sociální sítě a podobné nesmysly, "
  Tohle tu bylo už za c.k. monarchie. Podpory, potravinové lístky, příspěvky na kde co. A bylo to za Masaryka.
  Paradoxně, právě za komunistů to omezili nejvíce, pomoc byla více podmíněna prací - tedy ne že by to nebylo i předtím,

  A nekrm nás pohádkami, že lidi se 40 let nějak chovají, a chovají se jak za režimu, co pamatují jen nejstarší z nich (nezapomeň na Protektorát atd.). A pak přijde převrat, a lidé se najednou začnou chovat , a trvá to už 30 let, jak by se měli podle tebe chovat za režimu co byl před převratem. Když se nad tím zamyslíš, tak tomu ani ty sám nemůžeš uvěřit. Nebo věříš?

  "Víte, ona není pravda, že se tady 30 let buduje kapitalismus, ten se tady budoval jen těch 5 let, od té doby to je zase (skoro)komunismus, jen se tomu tak neříká. "
  I to už tu bylo, nic nového, standardní rutina. Za všech režimů se problémy hází na ten předchozí, a otom současném se tvrdí, že to není ten pravý xxxx, ale že je to něco jiného, ale že naše cesta je správná, ty chyby co vidíte "ale vždyť tu žádný most není", tak to jsou jen dozvuky toho minulého - dejte nám více moci, nechte nás u koryta ještě o kus déle. Každý režim má "známého odpůrce režimu Emanuela Goldsteina".
  Ono je to ve skutečnosti naopak. Tohle po 30-ti letech pravá tvář režimu, jež se vyčerpal. Myšlenkově i personálně. U vesla jsou opět "zelináři a vexláci", kterým jde pouze o svůj osobní prospěch, a to ještě jen o ten krátkodobý, tak jsou chytří.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).