Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kolik si vezme stát z výplaty? Zapomeňte na rovnou daň, skutečná sazba začíná u nuly od pyramidak - Podnikatelé nazývají zaměstnance kuřátka. Zaměstnanců je nejvíce a...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 26. 9. 2018 19:04

    pyramidak (neregistrovaný) 84.244.93.---

    Podnikatelé nazývají zaměstnance kuřátka. Zaměstnanců je nejvíce a kdyby si 1/3 vzala dovolenou a šla demonstrovat, tak si můžou daně nechat upravit ze 45% na 20%. Jenomže zaměstnanec má strach a bojí se změny. Nebude na důchody, nebude na sociální podpory, nebude na zdravotnictví. A tak drží hubu a nechá si vzít polovinu ze svého platu. Podnikatel takový starosti nemá, ten buduje pasivní příjem, aby si mohl dovolit zcela soukromé lékaře a ve stáří ho živí ten pasivní příjem. Bohužel u zaměstnance je dáno, že se o něj bude starat stát. Nemá možnost volby. Kdyby zaměstnanec odváděl o 25% méně, tak má do důchodu kolem 6 miliónů investovaných do pasivních příjmů, které ho uživí. Veškerá naivní přání zaměstnance, aby se zvýšily daně bohatým jsou směšné, a končí tak, že daně bohatých klesnou. Je to dáno tím, že bohatý podnikavý člověk nemá strach a stát je pro něj další zaměstnanec. "Logicky pak stát pracuje pro podnikatele, a zaměstnanci pro stát." Je to tak kuřátka, máme strach ze změny a potřebujeme své menší a menší jistoty.

  • 26. 9. 2018 19:49

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    "U zaměstnance je dáno, že se o něj bude starat stát" - však to ten stát taky nedělá zadarmo, Všechny služby, jako důchody, hasiče, učitele, silnice, policajty, doktory... si taky platíme v ne zrovna malých daních.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).