Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kolik si vezme stát z výplaty? Zapomeňte na rovnou daň, skutečná sazba začíná u nuly od tomvec - Mělo by se zrušit dělení na hrubou a...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 9. 2018 8:35

  tomvec (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Mělo by se zrušit dělení na hrubou a superhrubou mzdu. Zaměstnanec by na pásce dostal nyní tzv. superhrubou a "sám" by odvedl všechny daně a pojištění. Zaměstnavatele by to nestálo nic navíc, zaměstnanec by byl rád, že má vyšší mzdu. Než by mu došlo, jaké je u nás vlastně zdanění práce a šel svému oblíbenému politikovi zakroutit krkem.

 • 23. 9. 2018 16:51

  Ostap Bender

  Jak už tady v diskusi zaznělo, ono se to leckde už děje, ale zaměstnance to nezajímá. Proč taky?
  Co míníte pod pojmem "sám"? Je podstatný rozdíl mezi poplatníkem a plátcem. Předpokládám, že byste nechtěl odvádět každý měsíc sám zálohu na své daně a nechat to až na konec roku nelze, to by způsobilo značné problémy státní pokladně, která potřebuje peníze průběžně. Ostatně jak by vás správce daně evidoval (každý své DIČ? - no potěš koště) a v případě potřeby našel (můžete být přihlášen k trvalému pobytu na OÚ)? O dani vybírané srážkou nemluvě.
  A to pomiňme případ, že zaměstanavatel z různých důvodů (např. platební neschopnost nebo jen nevyhovující cash flow) vám sice vaši mzdu vyúčtuje, ale příslušné odvody neprovede (dnes), nebo vám pošle málo nebo nic, ať si z toho mála či ničeho zaplatíte své daně sám.

 • 30. 9. 2018 11:17

  tomvec (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Tím "sám" jsem myslel, že to stejně jako nyní udělá zaměstnavatel (respektive mzdová účetní zaměstnavatele) a na pásce už nebude položka "zaměstnavatel za vás odvedl..." ale zaměstnanec to uvidí pěkně naplno.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).