Hlavní navigace

Názor k článku Kolik si vezme stát z výplaty? Zapomeňte na rovnou daň, skutečná sazba začíná u nuly od Nápravník - Tohle mne docela baví. 45% záleží hodně od...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 9. 2018 13:00

  Nápravník (neregistrovaný) 2001:67c:2660:----:----:----:----:----

  Tohle mne docela baví. 45% záleží hodně od výšky mzdy a konkrétně 45% je to cca na 48000,- Kč hrubého, to rozhodně není průměr ani median. Pro částky okolo průměru a medianu je to cca 42-43%.

  A teď ke srandám, možná to bude znít k zaměstnancům pejorativně, ale jako reakce na "pokud nešidí" si to neodpustím.
  Sranda je, že osvč, když onemocní, nikdo mu nic nedá, kdežto zaměstnanec si může "vylehávat kašlíček" za 60% a z čeho? Z toho co tu hodně z Vás tvrdí, že vydělají? Ne, tyhle částky soc/zdrav jdou státu. Platí to zaměstnavatel 11 dní ze svého, bez jakékoliv protihodnoty.
  Sranda je, že osvč, když mu přijde kontrola z úřadu může z výmyslu (viz. zakleknutí apod) přijít o vše, zaměstnanec max do výše 6 měsíčních mezd a nebo místo, takže může jít na úřad práce a najít si jiné, v dnešní době žádný problém.
  Sranda je, že osvč, (uznávám ,že tohle je minorita zaměstnanců, ale i takový stojí firmy peníze a přidaná hodnota nulová) když mu práce nepůjde a bude si telefonovat z práce, flákat se a okounět, tak nemá co do huby, zaměstnanec si max najde jiného blba na vysávání.
  Sranda je, že osvč, když má malou výkonost práce, tak má málo peněz a nikdo mu nepřidá. Dneska se přidává i nejhorším úředníkům 8%...

  Ono než tohle TUPÉ porovnání a odkazování na šizení je třeba si trošku kouknout do svědomí, co má zaměstnanec za rizika a co zaměstnavatel, kór v téhle době.

  Na čem se ale asi shodneme všichni, ta zátěž ať tak či tak je nechutná, člověk dělá ať tak či tak a nakonec půlku z toh ose nacpe do státní kasy, kde to nefunguje a neustále se vytrácí. Dle statistik se ze státní kasy ročně ztratí 23% rozpočtu neznámo kam. No je smutné, že si nemůžeme o těch 23% snížit naši zátěž. (Btw, pak by to dělalo asi 32% na zaměstnance, to by byla nádhera 2 třetiny si nechat)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).