Hlavní navigace

Názor k článku Kolik si vezme stát z výplaty? Zapomeňte na rovnou daň, skutečná sazba začíná u nuly od adriana - Celkově jde o to, že superhrubá mzda je...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 20. 9. 2018 10:44

    adriana (neregistrovaný) 77.48.45.---

    Celkově jde o to, že superhrubá mzda je paskvil a měla by být okamžitě zrušena. Zaměstnance zajímá kolik dostane na ruku, zaměstnavatele, kolik za svého zaměstnance vydá reálně peněz. Obě tyto skupiny mají diametrálně odlišný pohled na věc, proto jejich názor nelze stavět vedle sebe. Zároveň i mezi zaměstnanci koluje určitá nevole, když kvůli výši svého platu jsou zařazeni do takzvané skupiny se solidární daní. Takže v podstatě asi není spokojen vůbec nikdo, možná jen stát, do kterého se tyto odvody sypou, a které pak vesele rozhazuje. To, že lidé dodnes nevědí co je superhrubá mzda, bohužel, svědčí o jejich naprosté finanční negramotnosti, možná, že ani tato terminologie jim není zcela známá. Ale už v dobách minulých bylo základním pravidlem, že si každý uměl spočítat alespoň svoji výplatu, když už nic jiného. Nezájem se informovat a něco nového naučit je však, bohužel, hluboce zakořeněn v mysli mnoha lidí a jde ruku v ruce s problémy, které pak určité skupiny provázejí. Skutečnost, že naši zákonodárci soustavnými změnami a doplňky zákonů a nařízení věci neúnosně komplikují, však dopadá na hlavu nás všech.
    Ale to už jsme v úplně jiné problematice. Přesto jsem přesvědčena, že i po zrušení superhrubé mzdy i solidární daně se naše platy nijak výrazně nezlepší, protože pan premiér a min. financí musí najít a také najdou jinou formu daně, která pomůže zalepit dost velkou díru ve státní kase. Takže podle hesla vlk se nažral a koza zůstala celá, se není na co těšit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).