Hlavní navigace

Názor k článku Kolik najezdíte, tolik zaplatíte. Allianz mění pravidla hry od karel - Co je to proboha za počty dělit počet...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 26. 9. 2016 9:01

  karel (neregistrovaný) 62.240.166.---

  Co je to proboha za počty dělit počet najetých km za rok počtem dnů v roce? Napadlo Vás třeba, že dotyčný nemusí jezdit autem denně, ale prostě jede, když potřebuje? Já např. v letech 2005 - 2011 najel autem průměrně 6 600 km ročně. Do práce jsem to měl jednu cestu 43 km a to jsem jednou byl autem i v Chorvatsku.
  Do práce jsme střídali auto více lidí nebo jsem jel občas vlakem (když byl sníh a náledí), podle potřeby.
  Dále třeba řada lidí bydlí na vesnici, kde jede bus 3x denně a prostě často potřebují jet neplánovaně, někdo jim zavolá, něco se stane atd. Taky nevím, jestli je reálné vzít taxíka na akce typu jet do pole pro brambory, nasbírat, naložit do auta a někam odvézt. Co by na to taxikář říkal a kolik by stálo jeho čekání (nebo by pomáhal nakládat taky?). A pěšky se 10 pytlů brambor nosí 10 kilometrů fakt blbě.
  Dále umění řídit patří k něčemu co se dá nazvat obecným vzděláním (jazyky, práce na PC, ŘP B), které firmy dnes chtějí. Pokud si udělám řidičák a nebudu pravidelně jezdit, těžko to budu umět. Pak budu jednou muset řídit a bude zle. Já si například své první auto kupoval i z toho důvodu, abych po 6 letech od řidičáku mohl začít konečně jezdit a zdokonalovat se.

  Takže se zamyslete než začnete tvrdit, že na pár tisíc km ročně je lepší jezdit taxíkem nebo chodit pěšky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).