Hlavní navigace

KIT Digital oznámila obrovskou ztrátu

15. 8. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Technologická společnost KIT Digital včera večer oznámila své výsledky za druhé čtvrtletí letošního roku. KIT Digital utrpěl za Q2 12 masivní ztrátu ve výši 103 mil. USD (1,99 USD na akcii).

KIT Digital

Výsledky společnosti jsou z našeho pohledu velmi špatné. V minulosti jsme společnost KIT Digital kritizovali za neustále vysoké náklady, které management často prezentoval jako pouze dočasně zvýšené. Nejen že se tyto náklady postupně nesnižují, jejich růst naopak v některých případech akceleroval.

Dokonce i ukazatel tzv. upraveného provozního zisku, který dříve občas skončil v kladných číslech, za Q2 12 zaznamenal velkou ztrátu 18 mil. USD. Mírným pozitivem oznámených čísel se zdá být jen zvýšení hotovostní pozice na 36 mil. USD (0,7 USD na akcii) na konci června 2012. Toho bylo ovšem dosaženo jen díky dalšímu zvýšení kapitálu a společnost KIT Digital nadále hotovost nevytváří, ale spotřebovává.

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy včera stagnovaly, když červencové maloobchodní tržby vzrostly nečekaně silně, ale podnikatelský optimismus u malých podniků za červen se navzdory očekávání snížil.

Noční obchodování na asijských trzích ve většině případů přineslo ztráty. Nedařilo se hlavně komoditním akciím poté, co jedna z největších světových těžebních společností, brazilská firma Vale, řekla investorům, že léta vysokého růstu čínské ekonomiky jsou již minulostí. Tato zpráva by zřejmě měla negativně ovlivnit také akcie evropských těžařů a oceláren.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).