Hlavní navigace

Názor k článku Když se schválně „hodíte marod“, můžete přesto dostat výpověď? od VlK - Nechápu logiku: "věděl o tom, že s ním...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 2. 8. 2019 9:21

  VlK (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Nechápu logiku: "věděl o tom, že s ním zaměstnavatel hodlá v blízké době ukončit pracovní poměr výpovědí, v rozporu s dobrými mravy požádal lékaře o vystavení dokladu o pracovní neschopnosti (neschopenku) v době, kdy jej fakticky nepotřeboval, neboť žádnou práci pro zaměstnavatele z důvodu překážek v práci na jeho straně nekonal"

  I když nebudu konat práci a budu nemocný, tak půjdu k lékaři. Když budu vážně nemocný, tak si napíšu neschopenku, protože kdykoliv hrozí, že zaměstnavatel mi zavolá a povolá zpátky do práce.
  Naopak když bych si nevystavil neschopenku a zaměstnavatel by mě povolal zpět a já teprve bych si šel k lékaři pro neschopenku - tak teprve tam by mi to bylo trochu podezřelé...
  Neschopenku jsem si nechal vypsat i na škole, protože to kdysi jeden učitel vyžadoval aby odlišil případ vyhýbání se od nemoci. (Nic to neřešilo, ale byla to zábava řešit, lékař na to hleděl, ale neschopenku vystavil)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).