Hlavní navigace

Názor k článku Kdy vám mohou přidělit a kdy sebrat invalidní důchod? Napište nám svůj příběh od Riky - Zdravím všechny, ta vyhláška je skutečně děsná, na důchod...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 15. 8. 2017 16:57

  Riky (neregistrovaný) ---.57.75.135.mobile.3.dk

  Zdravím všechny,
  ta vyhláška je skutečně děsná, na důchod 3. stupně invalidity lze dosáhnout skutečně jen stěží. Pročtěte si to. Někdy stačí nesplnit jeden z bodů a snižují. Po roce 2010 takto ublížily desetitisícům lidí. Jedno z jaké kategorie. Pokud máte "blbou" diagnózu, u které se např. tabulkově udělal příliš velký skok mezi silou obtíží a procenty, je to děsné. Navíc mnohdy lékař neumí zprávu napsat dle nové vyhlášky a nějaké to slovíčko tam chybí a je ámen. Nemocní se z toho po té psychicky hroutí. Vždycky se nejdou a našli ulejváci, ale tahle vyhláška výrazně poškodila mnoho skutečně nemocných. V roce 2010 to chtěla skupina invalidů dát dokonce k Evropskému soudu, ale nenašli zřejmě dost sil.
  Nejde jen o to chtít pracovat či moci, ale také o to těm nemocným tuto práci případně zajistit.
  V diskuzi se tu lidé napadají, ale většinou nemocní brečí bohužel oprávněně.
  Hlavně, že se jinak všude krade ve státě naveliko... Příjmy poslanců, jejich sekretářek, Bakalové, všimné, výsluhy ve 40 pro vybrané skupiny lidí, platy vybraných skupin státních zaměstnanců a na invalidech a jejich neštěstí se ušetří pár drobných... styď se státe Český!!!
  Jana Svobodová

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).