Hlavní navigace

Názor k článku Kdo určuje, kolik se „vytiskne“ peněz? od Jeník - 1) eGold: Praní špinavejch peněz byla jen záminka! 2)...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 4. 2010 20:12

  Jeník (neregistrovaný) 74.63.112.---

  1) eGold: Praní špinavejch peněz byla jen záminka!

  2) Že bychom poslali URNA do ČNB, protože někdo má špinavé koruny???

  3) A proč tak ČNB zatočila s „fazolema“ a jinejma internetovejma měnama?

  4) Opravdu si myslíte, že by „zlatá“ banka dostala od ČNB licenci???

  5) Lidi o zlatou měnu nemaj zájem? Tak proč všechny mincovny, které razí investiční zlaté a stříbrné mince nestíhaj uspokojovat rostoucí poptávku???

  6) Stát přerozděluje polovinu HDP a toto dělá v CZK. To tak trochu této měně dává neférovou výhodu. V CZK vybírá daně, v CZK z takto vyvlastněných peněz rozdává podpory, dotace, granty, platy státních zaměstnanců. Věříte, že i státní zaměstnanec by mohl chtít mzdu ve zlatě?

  7) Jakýkoli dluh je možné splatit v té jediné oficiální měně!

  8) Stát a centrální banka permanentně vynakládají enormní prostředky (které sebrali jiným, nebo si je natiskli) a úsilí na sebepropagaci, odůvodnění vlastní existence. S takovým marketingovým rozpočtem, s možností financovat kampaň z peněz, které lidem seberu proti jejich vůli, bych prosadil i bramborové peníze.

  9) Stačí se podívat, jak centrální banky vznikly. Násilím, donucením. I v USA stát lidem zabavoval zlato! To, že nyní na udržení tohoto zločinného systému již stačí daleko jemnější prostředky na podstatě nic nemění. Komunisti taky v 50.letech vraždili, ale v 70.letech již vystačili s daleko decentnějšími nástroji udržení své moci.

  10) Veřejné obchody (už ten termin! Vžyť jsou soukromé!) musejí přijímat CZK (i kdyby inflace byla 30% denně) a výplaty dle zákona musejí být v CZK (a to i v soukromých firmách, sakra co do toho státu je?). To je ZCELA zásadní znemožnění konkurence! Zcela neférová soutěž.

  11) Pro drobnější transakce by se místo zlata hodilo stříbro. Na něm je ale 20% DPH (výpalné pro státní mafii). Je to jako by při výměně CZK za EUR stát chtěl 20% odvod!

  12) Těch překážek pro vznik konkurenční měny je daleko více a hlavně kdyby nějaká vznikla a byla úspěšná, stát zasáhne a klidně i vyvlastní (jako zlato v USA). To je silně odrazující prvek jak pro toho, kdo by zlatou banku chtěl rozject, tak pro případné klienty.

  Opravdu zde chcete tvrdit, že překážky neexistují a že konkurenční krytá měna nevznikne jen proto, že ji lidé nechtějí? Proč tedy nakupují fyzické kovy v obrovských objemech???

  Svá tvrzení nemůžete myslet vážně!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).