Hlavní navigace

Názor k článku Kdo má nárok na vrácení DPH při koupi vozu? od pete - stále jsem se nedozvěděl, jestli můžu odečíst DPH...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 3. 2010 11:33

    pete (neregistrovaný) ---.morava.adsl-llu.static.bluetone.cz

    stále jsem se nedozvěděl, jestli můžu odečíst DPH z osobního auta např. 2 roky starého prodávaného autosalonem, kde je cena bez daně a s daní vyčíslena. V zákoně 345/2004 §85 není nikde zmínka o tom, že automobil má být nový. Myslím si, že jde hlavně o to aby daň byla zaplacena v ČR.A pokud by daň odečíst nešlo tak je to pěkná diskriminace, kdejaký podnikatel si daň s ojetého auta odepíše, Já dostanu příspěvek na zakoupení mototrového vozidla příklad cca 80.000,–Kč, koupím auto za 288.000,– a na dani odevdám státu 40.000,–.To je opravdu pomoc vozíčkáři!! Poku máte někdo zkušenost nebo fundovanou odpověď tak prosím odpovězte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).