Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kdo je trader a kdo investor? od Bedřich - ...aby se nevidělo a pamatovalo, kdo tu zas...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 3. 2013 19:13

  Bedřich (neregistrovaný) ---.dynamic.mnet-online.de
  ...aby se nevidělo a pamatovalo, kdo tu zas vychvaluje hloupé ztrácení peněz na burze od traderů a snaží se zesměšnit moudré investory jak Buffett.
  " "Trhy se mění rychleji a je obtížnější nalézt něco, co by splňovalo kritéria strategie „nakup a drž“ a současně dlouhodobě přinášelo své ovoce. Rok 2008 otřásl konceptem této strategie doslova v základech. Zatímco mnoho traderů vydělávalo na padajících trzích velké jmění, dlouhodobí investoři, očekávající nekonečný růst bůhví kam, přišli o značnou část finančních prostředků." "
  Nuže, starý a zkušený trader jako Larry Willims nebo největší hvězda tradingu z Čech jsou na tom dobře = během roku jejich výdělky nahradí ztráty a tak jejich konto na konci roku většinou nic neztratí ani nevydělá.
  Trader je známý tim, že z 90% publikuje samé lži. Zkušený trader tedy začne vydělávat s knihami a s přednáškami.
  Zatimco investor nikdy neztrácí peníze a pokud je léta s akciemi v mínus, vydělává dál s dividendami a pár let později je zas s každou akcií v plus.
  Trader prodá akcie jen s malou ztrátou. Investor neprodává nic se ztrátou a tak nemá žádný rok ztrátu, i když je v minus pár let.
  Tradeři vedou marný boj dnes s automaty. Ale investorům automaty a daytraders neublíží nikdy, protože drží akcie léta a mají radost každý rok, i 2001, i 2008, jen z dividend. A "strategie kup a drž" funguje stále, automaty jí neublíží, příjem je rok od roku vyšší a bez práce a bez rizika, totiž dividendy starých a velkých firem jak Shell, Sanofi, JNJ, PG, GE atd. Proč by měla růst hodnota kapitálu v akciích taky 2001 a 2008, když roste jinak stále a dvouletý pokles je za 4 roky napraven a další roky pár stovek jde kapitál do plus. Stačí si prohlédnout 50-letý graf akcie Procter & Gamble: jednoletých, dvouletých hlubokých propadů je tam plno, ale dlouhodobě se jde stovky procent do plus. A celý investovaný kapitál do akcie je ve 38. roce už ze 100% vyplacen jako dividenda a každý další rok je výplata ještě vyšší, aniž by kapitál ubyl.
  9. 3. 2013 13:00 redakčně upravil dalich ., důvod: Porušení pravidel diskuzí.
 • 8. 3. 2013 20:29

  Fxtrader (neregistrovaný) 89.177.116.---

  Jo jo taky jsem měl akcie Worldcomu :-))

  9. 3. 2013 13:01 redakčně upravil dalich ., důvod: Úprava nadpisu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).