Hlavní navigace

Názory k článku Kdo bude nejvíce zasažen zpomalením čínské ekonomiky?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 8. 2011 12:07

  medvěd pesimista (neregistrovaný) ---.sattnet.cz

  Jak to tak čtu, tak mi z toho vyplývá, že v současnosti neexistuje v podstatě žádná alespoň trochu rozumná investiční příležitost, se kterou by nebylo spojené neúměrné riziko:
  a)investovat do čínských akcií=blbost
  b)investovat do komodit - to si moc nepomůžeme, společně s Čínou půjde dolů pravděpodobně všechno
  c)pokles ale zasáhne i akcie regionů, které jsou závislé na vývozu komodit - latinská Amerika, Jižní Afrika, Blízký východ, Austrálie, Rusko
  d)nepomůžeme si ani investicemi v USA a Evropě - viz v článku zmíněné problémy spojené s poklesem poptávky po "sofistikovaněj­ších" produktech, navíc obě tyto oblasti mají dost dalších problémů a čeká je pravděpodobně delší období stag/nace/flace
  e)zlato - na můj vkus v současnosti příliš spekulativní a "bublinózní", globální resece ho může taky snadno poslat do p...ekel

  Takže z toho nakonec výchází: zlaté ING konto s "monumentálním" zhodnocením 1,75% p.a. před odečtením 15% daně :-(
  Napadá Vás ještě nějaká jiná alespoň trochu bezpečná a alespoň o chlup ziskovější investice?

 • 18. 8. 2011 15:49

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Jinak řečeno, vesmírný řád a příroda navrací věci do normálu.

  Pokud je na světě spoustu nemakačenků/pa­razitů, kteří vydělávají pouze tím, že rozmnožují spekulativně papírky a jinak na užitečnou práci pro lidstvo nesáhnou – pak celý svět udrží jen omezené procento takových parazitů.

  Pokud procento parazitů překročí určitou mez, pak potopí všechno. I parazity to bude ohrožovat.

  Čína, Rusko, jižní Amerika i řada asijských států začíná přicházet na tu základní západní ekonomickou chybu:

  1) Svět a celé jeho dění nelze popsat matematickou funkcí o jedné proměnné, kde ta proměnná jsou peníze.

  2) Svět nelze dlouhodobě uřídit na základě modelování nesmyslné matematické funkce o jedné proměnné.

  3) Vize o neustálém růstu nedovoluje naplnit žádný přírodní, společenský, fyzikální či jakýkoli zákon.

  4) Peníze a hodnota jsou dvě různé věci. Číňané to pochopili a proto se zbavují papírků a nakupují (klidně za trojnásobek obvyklé ceny) hodnotu. Tedy firmy, nerosty, a protože mají přebytek peněz, klidně i dluhopisy států – pořád lepší, než mít bezcenné zelené papírky.

  Další vývoj světa bude jednoduchý. Bude to taková druhá globální kupónová privatizace. Lidstvo se rozdělí na dvě části:

  1) věřící – kteří budou sledovat zejména peníze a toky peněz

  2) moudré – kteří budou v zákrytu za nic netušícími věřícími skupovat skutečnou hodnotu a skutečné cenné věci. Často budou za totální blbce z pohledu skupiny 1.

  Jednoho dne skupina 1, zejména řada lidí a států západní civilizace zjistí s úžasem, že jí nic nepatří. Že firmy, půda, výroba, předměty, statky, pole, lesy, louky, nerosty, suroviny, zbraně, a vše patří skupině 2, která jednala moudře.

  Ze peníze mají minimální cenu a skupina 1 je v zásadě otroky skupiny 2. A že se s tím nic moc už nedá dělat. Svět bude přerozdělen.

  A moje poznámka: Dnes je nejlepším zhodnocením peněz kupovat co potřebujete. Dnes koupíte mnoho užitečných věcí do domácnosti, či služeb za zlomek ceny, které budou stát za rok, dva či tři. Koupit dnes věc, kterou potřebujete příštích 30 let za polovinu až třetinu ceny je lepší zhodnocení, než nějaká banka s procenty držícími se u země.

  Miloslav Ponkrác

 • 1. 10. 2011 12:35

  B.V. (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

  „Jinak řečeno, vesmírný řád a příroda navrací věci do normálu.
  3) Vize o neustálém růstu nedovoluje naplnit žádný přírodní, společenský, fyzikální či jakýkoli zákon“

  Mluvíte mi z duše. Když se podíváte na symbol jan jing v úvodu článku je to myslím naprosto jasné.

  To co my lidé ze západního světa považujeme za zpomalení čínské ekonomiky – to Číńané považují za prosperitu a pomalý růst ekonomiky. Protože oni vědí, že pokud velmi rychle dosáhnou vrcholu, tak to zároveň znamená úpadek ekonomiky. Symbol jang jin - symbol nejzazšího zvratu.

  Ono by vůbec bylo dobré, kdyby západní ekonomové zanechali rychlých kvantových teorií o rychlém a nekonečném růstu (Irsko apd.) a respektovali by zákony, které jsou dané. Číńané myslím mají s tím velmi dobrou zkušenost po tolika letech existence jejich říše.

 • 19. 8. 2011 10:39

  PK (neregistrovaný) 213.168.177.---

  Zamyslim se stejne do ceho investovat. Zatim drzim hotovost ve forme term vkladu. ING konto je nesmysl, na trhu je je spousta jinuch lepsich nabidek zuno,ale spis myslim na sporitelni druzstva, 4,6%p.a.... Planuji rozjezd vlasniho podnikani, to jedine me zachrani pred ozebracovanim statu danemi, inflaci, 50% dani na příspěvky v penzijním připojisteni atd.

 • 6. 9. 2011 12:49

  MH (neregistrovaný) 195.39.64.---

  Dobrý den PK,
  Vy myslíte, že ING spořící účet je nesmysl? Zuno se mi zdá moc odvážné, abych nenaletěla...Budu ráda za radu, kam přesunout ING a stavební spoření. Je to pro syna na študie, tak aby nemusel jít na řezníka...
  Díky M.H.

 • 23. 8. 2011 12:44

  chrby (neregistrovaný) ---.39.broadband10.iol.cz

  tak si nakup nejake papiry na pokles, treba spxu, jestli si myslis, ze vse jeste pujde dolu. Muzes na poklesu vydelavat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).