Hlavní navigace

Názor k článku Kam uložit peníze? Spořicí účty mají od listopadu novou jedničku od petr - ... obávám se, že o tom, co to...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 12. 11. 2018 19:42

    petr (neregistrovaný) 2a02:8308:33e:----:----:----:----:----

    ... obávám se, že o tom, co to znamenalo být nevolníkem ve středovku víme oba stejný "kulový..." a každému průměrně inteligentnímu jedinci došlo, že to byla "literární zkratka". O tom, že jsme nevolníci systému nemám nejmenší pochyby. Kvůli tomuto názoru, potřeboval jste mi sdělit, že jsem debil... . Já zas považuji za vcelku slaboduché ty jedince, které systém donutí hýkat blahem nad tím, že jim umožní jedenkrát týdně v neděli jet do super-hyper nákupního centra namísto nedělní mše ;-) a zde si koupit pár k životu nepotřebných nablýskaných cetek typu Samsung Galaxy Note 9, případně audi q5 nebo tak něco... . :-). Nevím jak na tom byl ve skutečnosti nevolník ve středověku, ale vsadil bych boty, že měl ze svého krátkého života více než my. Mnoho lidí dnes umírá s tím, že byly úspěšní... ale největší chyba, kterou v životě udělali bylo, že byly zaměření na výkon, příliš pracovali a málo se věnovali třeba mezilidským vztahům... . Ano, jsem přesvědčen, že ekonomická ideologie neustálého růstu, kdy za největší hodnotu lidského života je považováno co nejúspěšněji prodávat svoji pracovní sílu na trhu práce a následně být podroben systému, který jsem popsal výše je skutečně zločinná a v konečném důsledku nás nejen okrádá o naše životy mentálně, ale nakonec nás zbaví života i na fyzické úrovni (toxiny v prostředí, rakoviny a další civilizační choroby... devastace životního prostředí, změna klimatu, hlad a žízeň... takže přírodní systém nakonec destruktivní lidské strupy seškrábe, aby se mohl restartovat.) Nejsem vyznavačem teorií spiknutí... nemyslím si, že za tím je řízený komplot nějaké úzké skupiny lidí, která z toho programově tyje... jen jsme vytvořili naprosto stupidní systém, který nabral takovou setrvačnost, že ho nelze nijak účinně korigovat. Taky proto, že jeho hlavní hybnou silou je lidská nenažranost. Že jeho hlavním produktem je naprosto nespravdlivá distribuce bohatství ve společnosti ví už dnes každý. Nůžky mezi enormně bohatými, kteří se ale ve skutečnosti nijak mimořádně nezasloužili a těmi, kteří dřou, ale nic z toho v podstatě nemají a mít nebudou se neustále rozevírají, veškeré světové bohatství se soustředí v rukou stále se zužující skupiny lidí. Bankovní systém je jedním z největších a nejnebezpečnějších společenských parazitů (samozřejmě ne kvůli poplatkům, ale např obchodům s virtuální realitou - Futures a pod. - jsou schopni destruovat společnost. Přitom ti zločinci na tom vždycky vydělají, zatímco skutečně pracující chudáci doplatí na dílčí zhroucení systému fatálně... . Jaké to má řešení? Další revoluci, která systém znovu restartuje, což je tragičtější varianta, nebo vytváření paralelní polis, které do soukolí doufejme nasype písek... :-). Ale co vysvětlovat lidem, kteří jsou zde pofrncaní z toho, že jim finanční oligarchie ucvrnkne 0,5 % p.a. :-)
    Jen pro upřesnění - to říkám jako člověk, který si může dovolit Samsungem Galaxy note každý rok vytapetovat celý byt, takže o závisti to není ;-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).