Hlavní navigace

Názor k článku Kam uložit peníze? Spořicí účty mají od listopadu novou jedničku od Jarmila - Volit LEVICI? Tak to ani omylem! Pardon, v...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 9. 11. 2018 6:24

    Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

    Volit LEVICI? Tak to ani omylem! Pardon, v mládí jsem byla taky levičák, mám dost velký smysl pro solidaritu, ale levice je pro mne znakem nezodpovědnosti a hrabání se v kapsách právě drobným živnostníkům a drobným podnikatelům za neustálého kvičení, že to jsou paraziti a je třeba si na ně posvítit. Odbory na ně, na lumpy, a zvednout mzdy by měli chudému pracujícímu lidu, beztak se každý koupe ve vlastním bazénu v šampaňském a jezdí si to každý rok k moři, zatímco chudý proletář v potu tváře maká na chléb svůj vezdejší. Lidí s podobnými kecy mám ve svém okolí dost a dost. A představte si, že NIKDO z nich dodneška nemá vlastní živnosťák ani na přivýdělek, natož aby začal makat na živnosťák natvrdo a koupal se v tom šampaňském taky. Vždyť ten živnosťák stojí jen 1.000,- Kč, to je nemají nebo co? NE, oni prostě jen planě kecají a především závidí. NIKDO z nich nevidí práci, kdy fakturaci děláte zadarmo a po večerech, když už konečně máte klid na práci, zadarmo děláte i podklady pro daňové přiznání, sami si sháníte zakázky a pokud zakázku neseženete, máte smůlu, protože sociálku ani zdravotní pojišťovnu nezajímá, že jste tento měsíc třeba nevydělal ani na povinné odvody, pokud potřebujete nástroje nebo třeba auto, musíte si na to vydělat, protože vám to nikdo zadarmo nedá, nemáte nárok na OČR, jako kdyby ženy-živnostnice neměly děti a nepečovaly o ně, ony to přece zmáknou, že. No, a jako bonus prakticky ani nemáte nemocenskou, protože její podmínky jsou nastaveny tak, že při dlouhodobější nemoci nepřežijete, takže zodpovědný člověk si musí včas vytvářet rezervy, aby měl do čeho sáhnout v době, kdy se zrovna moc nedaří. Levice totiž umí jen kecat a přerozdělovat, ale kdyby tu nebyli řemeslníci nebo i větší zaměstnavatelé, co by asi tak ti levičáci přerozdělovali? Co by jim byla platná fabrika i se všemi mašinami, když by nevyráběla zboží? Protože levičák nemyslí a nedovede odhadnout trh, připravit návrh výrobku, vyrobit a ještě ho prodat. Levičák má dojem, že se to snad udělá samo, on jen dojde do fabriky, nabouchá svých povinných xx výrobků, občas si v pracovní době odskočí k lékaři, protože on má přece právo, že - a vůbec mu nedochází, že díky tomu, že byl u lékaře sám nebo třeba i s dítětem, tak se třeba nestihla zakázka a zákazníka je třeba uchlácholit, aby příště nešel ke konkurenci. Toto všechno levičáka nezajímá, protože on má jen plnou hubu práv, zato slova jako "zodpovědnost" nebo "povinnost" v životě neslyšel.
    No, a volit pravici? Ještě k tomu tu českou, kterou představuje ODS nebo TOP09? Tu pravici, která je symbolem neskutečných rozkrádaček a sviňáren v 90.letech? Nebo hady lidovce, co mají plnou hubu Pánaboha a křesťanských hodnot, ale nestydí se podpořit tu levici, tu pravici, jen aby měli svoje seslíky? Pardon, tak to už radši nezávislé kandidáty. Ti totiž aspoň něco dokázali a mají většinou i rozumnou vizi. Jen škoda, že jich je v Parlamentu tak málo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).