Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Kam s penězi a je za dveřmi recese? Experti se neshodnou, radí akcie i zlato od Paeris Kiran - A co pro někoho kdo má k riziku...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 24. 8. 2018 9:53

  Paeris Kiran (neregistrovaný) 147.231.234.---

  A co pro někoho kdo má k riziku v jakékoliv podobě absolutní averzi...

  abych to řekl pregnantně když jsem si nedávno půjčil od kolegů 200 korun na oběd protože jsem zapoměl peněženku doslova a do písmeme jsem nebyl schopen spát protože jsem věděl že to je rizikový závazek který musím zítra splatit...

  Měl by expert nějakou radu v které není absolutně žádné riziko v jakékoliv podobě?

 • 24. 8. 2018 10:15

  Mickeymouse (neregistrovaný) ---.bluetone.cz

  jenže tvrzení, že máte k riziku v jakékoli podobě absolutní averzí, je čirá lež, neb jste si půjčil na oběd a tedy jste se vystavil riziku, že se nakazíte bakteriemi z půjčených bankovek/mincí, cestou na oběd vás srazí auto, anebo se otrávíte zkaženým jídlem. Z toho plyne, že, byť i jen částečně, dokážete snést riziko a tedy i pro vás jsou platné rady v článku uvedené.

 • 24. 8. 2018 10:19

  Pavel (neregistrovaný) ---.fel.zcu.cz

  Toto je dosti nesmyslná úvaha. Když to vezmeme od začátku, i sám život je velmi rizikovou záležitostí. Takže otázka není, jak rizikově, ale jak efektivně investovat. Pokud bych mohl poradit, těch sto tisíc bych si nechal klidně i na běžném účtu. Úroky jsou z toho stejně nula nic a tak malá částka se prostě musí točit.
  Zajímavější by byla spíše částka v milionech. Tady už je to hodně na to, aby o to člověk blbě přišel a málo na to, aby to kdovíjak dobře investoval. Ale osobně bych to rozdělil. Dal bych si tak třetinu do nějakého slušného nemovitostního fondu, třetinu do akcií firem, které znám a konečně poslední třetinu do trezoru banky do zlata. Tím by byla uspokojena jak ta dobrodružná, tak i ta srabácká část duše. S většími částkami bych asi šel nakupovat půdu, polnosti nebo levné nemovitosti na venkově. Tam tak těch 10 milionů postačí. A větší peníze jsem nikdy neměl. Ale zásadně bych i zde uplatňoval svou vizi, že s 20% jmění mohu riskovat a zbytek, tedy 80%, mě musí udržet při životě.
  A přeberte si to jak chcete. Já se tímto řídím a nějaký ten milion mi to taky už hodilo. :-)

 • 24. 8. 2018 10:21

  VlK

  Nemám.
  Riziko je všude, jen některé je více viditelné (pokles hodnoty akcií) a některé méně (inflace české koruny).
  Aniž si to uvědomujete, každý den podstupujete rizika. Když přecházíte ulici, když jedete autem, vlakem. Teď je jen otázkou si ty rizika seřadit a podstupovat pokud možno ty nejmenší.
  Navíc ty rizika jsou subjektivní, pro někoho kdo hůře vidí je vyšší riziko přejít silnici než pro bystrozrakého.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).