Hlavní navigace

Názory k článku Kam investují čeští dolaroví milionáři?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 2. 6. 2017 10:46

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  "Téměř tři čtvrtiny (73 %) běžné populace nevnímá, že by v pracovním životě zažili nějaké významné ztráty." Běžná populace si ztrátu nemůže dovolit, byla by pro ni likvidační. Viděla jsem to u bráchy, když na něj byl vyhlášen konkurs. Tam šlo hlavně o to, aby se co nejvíc majetku rozprášilo, rozprodalo pod cenou. Na konci měl brácha dvě včelstva a trenýrky. Do konce života musí zůstat chudý, protože berňák odmítl přiznat vlastní chyby a přestože je xx let po ukončení konkursu, neustále vymáhá dlužné částky (které zapomněl přihlásit do konkursu a děsně se divil, že v průběhu konkursu už to nejde. Přesto je neustále vymáhá včetně patřičných penále). Další chybu udělal správce konkursní podstaty, ale zaplatit to má brácha, přestože v průběhu konkursu neměl dispoziční práva k účtu a chybu neudělal on, ale SKP. Být podnikatelem v banánové republice je totiž stále velké riziko, pokud zrovna nejste multimilionář.

 • 4. 6. 2017 13:03

  bob (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz

  Co to je za hlody? Na začátku onen milý bratr asi musel ty prachy někde prošustrovat a těm úřadům asi reálně dlužil ne? Nebo si to úřad snad vymyslel? Tak jakýpak copak, dostal se do toho sám.

  Diskuse je tu krátká ale jediné dva příspěvky opakují to samé - kdo má miliony je v pohodě a může rozhazovat. Ale to je pěkná kravina. Miliony má právě ten co umí peníze vydělat a udržet. Ne nadarmo lidi co peníze vyhrajou nemají po chvíli zase nic protože peníze vyházejí za blbosti.

 • 4. 6. 2017 14:08

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Problém byl v tom, že v okamžiku vyhlášení konkursu vyzve správce konkursní podstaty všechny věřitele, aby přihlásili své pohledávky, protože na pozdější přihlášky není ze zákona brán zřetel. Konkurs byl vyhlášen na základě JEDNÉ nesplacené faktury za 50.000,- Kč, vedle toho tam byl i úvěr, ale jištěný majetkem. Úvěr se v okamžiku vyhlášení konkursu stává okamžitě splatným, což je okamžik, který Vám spolehlivě zláme krk. Protože ty peníze nemáte, ale během doby, na kterou úvěr máte, byste je postupně splatil. Dovedete si představit, že máte najednou doplatit hypotéku? Asi ne, že? No, a stát se se svou pohledávkou přihlásil dva roky po vyhlášení konkursu, což je v rozporu s platnými zákony tohoto státu.
  Ono by neškodilo si trochu přečíst legislativu, abyste pak nebyl za blbce. Už jste někdy viděl, jak probíhá konkurs v praxi? Vřele doporučuji, to je školení na celý život.

 • 5. 6. 2017 8:16

  bob (neregistrovaný) 82.113.61.---

  Jarmilo zdá se mi že tu někdo pěkně kecá. Tady píšete o jediné faktuře na 50 tisíc. A co ten úřad? Dlužil mu tedy bratr nebo ne? To kdy přihlásil úřad pohledávku nic nemění na tom že existovala. Takže byla oprávněná? A pokud někdo dluží už i státním úřadům tak si ten konkurz asi zaslouží ne?

 • 5. 6. 2017 10:19

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Brácha měl bohužel smůlu, když se dostal do série podvodných konkursů, Konkurs byl skutečně vyhlášen pro fakturu za 50.000,- Kč. Krom toho existoval úvěr, který byl řádně splácen. Máte dojem, že částka, kterou máte zaplatit až za rok, je považována za splatnou už dneska? Firma nebyla předlužená ani vytunelovaná, pohledávky by byly řádně splaceny, pokud by to bylo v termínu úvěru, tj. v průběhu několika let a nikoli ihned. Firmu položilo právě to IHNED.
  FÚ si vzpomněl po dvou letech s jakýmsi penále za pozdě zaplacenou daň. Mění to něco na tom, že se měl ozvat včas, zvláště pak pokud byl SKP vyzván? Až do doby, kdy se FÚ ozval, měl brácha za to, že vůči státním úřadům má všechno v pořádku.

  Víte, já jsem ten průběh konkursu viděla na vlastní oči a dost zblízka. Opravdu nešlo o nic jiného, než o cílenou likvidaci jedné malé firmy, která možná někomu vadila v podnikání. Cílem bylo rozprášit, rozprodat a zlikvidovat její majetek, prostě likvidace do základů. Buďte rád, že jste to neviděl, bylo to nechutné a mně to vzalo dost iluzí o fungování právního státu.

 • 5. 6. 2017 13:20

  Referent (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jarmilo, houpat nás můžete, ale mlátit s námi o zem?
  "Konkurs byl skutečně vyhlášen pro fakturu za 50.000,- Kč."
  (1) Dlužník je v úpadku, jestliže má
  a) více věřitelů a
  b) peněžité závazky po dobu delší 30 dnů po lhůtě splatnosti atd.

 • 5. 6. 2017 14:05

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  To jsou dvě odlišné věci. Jedna věc je, čemu Jarmila upřímně věří. A druhá věc je, jak to bylo doopravdy. Tohle jsou věci, kterými se lidi nechlubí,a neříkají rodině a známým všechno.

  Nemyslím si, že by vědomě lhala, ale osobně ji pokládám, v jejím věku, za poněkud naivní.

 • 5. 6. 2017 22:22

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Dalším velkým věřitelem byla banka, neb úvěr se v okamžiku vyhlášení konkursu stává okamžitě splatným. Banka byla ovšem věřitelem zástavním, takže měla přednost.
  Ano, byli i další věřitelé, ale žádná nezaplacená faktura nepřesahovala 50.000,- Kč. Kde byl v prodlení, o tom věřitelé věděli nebo byl platný splátkový kalendář. Pokud by nebyl konkurs vyhlášen, byly by faktury normálně postupně zaplaceny. Takto bylo třeba zaplatit odměnu SKP a daně státu (protože měl úvěr na koupi provozovny. Tu SKP prodal a bylo třeba zaplatit daň z převodu nemovitosti ve výši několika set tisíc), v důsledku čehož se nedostalo na věřitele.

  Pokud máte dojem, že Vás houpám, tak toto bylo taky přesně podle českých zákonů?
  http://usti.idnes.cz/rozsudek-ustecky-soudce-jiri-berka-zfalsovane-konkurzy-pk3-/usti-zpravy.aspx?c=A151125_101812_usti-zpravy_alh
  Upozorňuju Vás na to, že pokud spadnete do podobného komplotu, máte bohužel smůlu. Toto bylo něco podobného, jen v menším. Odvolání nemáte žádné, pokud podáte trestní oznámení, je to na dlouhé lokte a stejně Vás to semele. Buďte rádi, že jste to nezažili, kdo nezažil, neuvěří.