Hlavní navigace

Názory k článku Jsou spořicí státní dluhopisy opravdu vhodné pro občany?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 5. 2012 9:33

  Jožka Drožka (neregistrovaný)

  ... tak ten "náš" ( údajně nejlepší ) ministr financí Kalousek, ... mimo vládou a Parlamentem ( každoročně ) schválený obrovský dluh státu ... ještě NAVÍC ( !!! ) ... iniciativně SÁM ... dál zadlužuje tuto zem ... a všichni mu k tomu JEŠTĚ hlasitě TLESKAJÍ ???

  ... a prý, těmi dluhopisy, tu naši zemi zadlužuje VELMI VÝHODNĚ !!!

  Tak to je opravdu odborník na svém místě - tj. finanční CHEMIK !!!

  ... jen tak mezi námi:
  Vydat takové dluhopisy ( ... a tím vytvořit ještě další NOVÉ DLUHY STÁTU ), ... to dovede "udělat" patrně kde-jaký "hlupák" ( s IQ tykve ) !!!
  Ale ( jako politik - s cca 20ti letou zkušeností ) najít pro společnost tolik potřebná pracovní místa ( či nejméně alespoň vytvořit zákony, PATŘIČNĚ podporující růst zaměstnanosti ... a tedy tím i nastartovat NÁRUST v příjmu DANÍ, ... to je zjevně nad síly toho "našeho" "vykuka" !!!
  Až se mi chce říct, že právě takoví "troubové" ( jako je právě tento velmi často zmiňovaný chemik ) dovedli finance tohoto státu ... až tam, kde teď právě jsou.
  Pane Kalousku, ... už mi nestojíte ani za to bl.tí !!!

 • 14. 5. 2012 10:47

  Jarmila (neregistrovaný)

  Chceme do Řecka? Tak masivně kupujme dluhopisy!! Má to chemik opravdu dobře vymyšlené. Až budou státní dluhopisy splatné, bude tu už jiná vláda, která to bude muset zaplatit. Nadávky se pohrnou na jiné osoby.
  Vždyť je to naprosto stejné jako konsolidace dluhu: dlužím 200.000 a nemám na splátky. Vezmu si teda nový úvěr s delším splátkovým obdobím. Sice už mám na měsíční splátky, ale budu splácet místo 5 let třeba 10, no, a přeplatím ne třeba 100.000, ale dalších 200.000. To mne ale nepálí, protože doufám, že
  a) budu mít vyšší příjem,
  b) vyhraju ve Sportce,
  c) zdědím majetek po strýčkovi z Ameriky nebo Seychelských ostrovů,
  d) podaří se mi dohnat milionáře a provdat se za něj,
  e) případně se mi podaří něco úplně jiného, co mi pomůže se dluhu zbavit.

 • 14. 5. 2012 13:55

  játyon (neregistrovaný)

  Jarmilka zas řádí (rozdává ty svoje úžasný moudra), další jí zdatně šlapou na paty.

  1. Víte ženská, proč se vůbec vydávají státní dluhopisy?

  2. Jak byste teda řešila situaci, kdy nemáte na splátky, ale konsolidací byste se dostala na přijatelnou úroveň měsíčních výdajů na úvěry?

 • 15. 5. 2012 11:08

  JáTyMyVyOni (neregistrovaný)

  A jak to děláš ty? Pokud nemáš, holt musíš buď víc vydělat nebo míň utrácet. Rozdíl jednotlivec-rodina-firma-stát je jen ve velikosti částek a počtu nul za úvodním číslem. Jenže Kalousek chce utrácet stejně, ale neumí víc vydělat. Zvýšením daní to fakt nespasí, tím jen podváže ekonomiku a donutí mladé vzdělané lidi k ekonomické emigraci. Náš mladý doma řekl, že mu je jedno, jeslti bude bydlet v Praze a 1x týdně pojede 100 km domů, nebo jestli bude bydlet v Německu a 1x týdně pojede domů 200 km. Rozdíl je jen v tom, že v Praze vydělá 40 táců, v Německu 80 a víc. Za ten rozdíl mu to stojí. Náklady jsou skoro podobné, hodně např. potravin nebo domácí chemie je v Německu levnějších. Pokud založí rodinu, pak bude zvažovat, jestli jeho děti budou chodit do školy v Čechách nebo v Německu. Bude záležet na tom, kde je víc naučí, protože v okamžiku vstupu do školy předpokládá, že budou bilingvní. Pokud škola v Čechách nenaváže na jejich znalosti, budou chodit do školy v Německu. A pokud to udělá víc lidí, má Kalousek vymalováno. Může si maximálně postavit další montovnu.
  Musíš se holt na problémy dívat v souvislostech, ne jen papouškovat volební program modrých ptáků nebo TOP09.

 • 15. 5. 2012 21:26

  Paly (neregistrovaný)

  Tak jak teda?

  Sám píšete - zvýšit příjem nebo snížit výdaje.
  Sám píšete - špatné je zvyšovat daně (zvýšit příjem) - to chcete zrušit důchody(snížit výdaje)?

 • 16. 5. 2012 15:00

  JáTyMyVyOni (neregistrovaný)

  A což dát lidem práci? Placenou, ne neplacenou. Když se podívám kolem sebe, kolik tu běhá nefachčenků, víte, jak by byla hezká města, kdyby je jen zametli? Tu a tam by mohli posázet plochy kytkama, tu a tam ty kytky dokonce i zalít, prořezat obecní stromy... Já vím, je krize, nejsou prachy, tak na co ještě zametat ulice, opravit šedé a posprejované fasády a ještě nějaké kytky, no fuj, to chci fakt moc, co?
  Jenže tihle lidi by pak ze státní kasy netáhli prachy, oni by je do ní dokonce ještě dávali, minimálně by to bylo fifty fifty.

 • 14. 5. 2012 12:02

  Jiří (neregistrovaný)

  Proti zadlužování bojujeme vydáváním dluhopisů. To se náš ministr zase napakuje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).