Hlavní navigace

Názor k článku Jednou šlápnete mimo zákon a zpět vás společnost nevezme. Nezískáte ani práci od jezevec - tahle kotlina byla vždycky charakteristická vymýšlením důvodů proč...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 12. 2017 12:38

    jezevec (neregistrovaný) ---.dobnet.cz

    tahle kotlina byla vždycky charakteristická vymýšlením důvodů proč něco nejde - než vytvářením příležitostí jak to udělat.
    ale soryjako tohle je už vyřešené několik dekád. zaprvé, nikdy nemůžete riziko eliminovat, můžete ho pouze snížit. ale zato ho můžete snížit kvalifikovaně. například si dáte do smlouvy dílčí přejímky funkčních celků - pokud firma něco rozfrcá a nedodělá, prostě to nedostane zaplaceno. když to neudělá v termínu, tak dostane penále - a samozřejmě nemá to jen jeden termín, první a poslední, sjednávají se úseky díla se samostatnou kontrolou a dílčí přejímkou - tak aby bylo zřejmé, že se stíhá, nebo že je potřeba korekce. automaticky taky uzavíráme sukcesívní smlouvy s druhým nebo i třetím zájemcem - že pokud by zvítězivší firma nenastoupila nebo v dílčím plnění selhala (neplnila termíny), dodělá to za ně ten druhý nebo třetí. u smluv vázaných na seznam zaměstnanců samozřejmě nekontroluji každého člověka denně, ale zkontroluji první týden jednoho člověka nebo každého desátého, teprve když něco nesedí tak zastavím úhrady a to vidíte ten kvapík jak sami touží si to dát do pořádku a sami to za mně odkontrolovat. máme taky právo (a u některých smluv i přenesenou povinnost od generálního investora) požadovat jejich docházku - zkuste tohle zfalšovat, a je to vaše poslední daňová kontrola. no a pokud si někdo stanoví předávačku IT systému tak, aby to bez rezervy navazovalo na nějakou zákonnou povinnost - je to arci pitomec, a není mu pomoci. vina ale není v tom, že by to nešlo uhlídat.
    ale jistě si vymyslíte nějakou další báchorku o tom, jak není možný, aby strejda jezevec dobře dělal cosi co vy ani nechápete.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).