Hlavní navigace

Za den vydělal 33 000 Kč, druhý dvacet tisíc prodělal

Michala Moravcová

První týden obchodování v investiční soutěži přinesl zajímavá překvapení. Investor na jedné transakci vydělal více než 33 000 Kč.

Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Máme již za sebou první týden prvního kola investiční soutěže společnosti Bossa, ve které se poprvé v historii České republiky obchoduje na finančních trzích naostro! Měšec.cz je partnerem této soutěže a její pravidla najdete zde: Soutěž jaká v ČR ještě nebyla!

Hlavní cenou v soutěži je hybridní automobil Honda CRZ. Zaujala vás soutěž a chcete se do ní registrovat? Podívejte se na následující odkaz: Investujte společně se serverem Měšec.cz (NÁVOD)

A jak probíhalo obchodování? V prvním týdnu bylo provedlo celkem 26 801 transakcí. Obchodování na finančních trzích spíše upřednostňovali muži – bylo jich 85 %.

Je však potřeba připomenout, že ženy bývají v některých případech lepší investorky, nepodléhají tolik emocím a umí se lépe držet své strategie.

S čím se nejčastěji obchodovalo?

Investoři provedli největší počet transakcí na následujících 9 investičních instrumentech. Těchto 9 instrumentů se na celkovém počtu transakcí podílelo 65 %.

Jak je z grafu vidno, u soutěžících byl nejoblíbenějším instrumentem měnový pár EUR/USD (45,16% podíl), za ním následovalo zlato (18,04 %) a ropa (6,69 %). Češi také ale obchodovali českou korunu a to v páru s eurem a dolarem.


BOSSA

Na celkovém počtu transakcí se všechny investiční instrumenty podílely následujícím podílem.


Bossa

Z investorského hlediska je jednoznačně zajímavý vývoj měnového páru USD/CZK. Ten od pondělí do pátku posílil o více než 2,78 %.

Investoři nedbají na ČNB

Měnový pár USD/CZK zahájil obchodní týden v neděli ve 23:00 na úrovni 19,519 a v pátek odpoledne atakoval hranici 19,00. Zdá se tedy, že investoři vůbec nerespektují záměry měnové politiky ČNB. Ta na konci září srazila úrokovou míru na historické minimum, a to 0,25 %. Teď můžeme čekat, jestli ČNB vytáhne další esa z rukávu. V případě, že se jí dosavadní měnový vývoj nebude líbit, mohli bychom očekávat, že zahájí intervence na měnovém trhu.  


Bossa

Nejziskovější obchod

Nejziskovějším obchodem byla transakce na ropě. Obchodník nakoupil 0,5 lotu ropy, a to 3. 10. 2012 ve 20:39 za 88,09 USD a prodal ji následující den ve 21:20 za 91,54 USD, čímž celkově za 1 den vydělal 33 000 Kč.

Nejztrátovější obchod

Na druhé straně nejztrátovější obchod se odehrál na měnovém páru EUR/USD. Soutěžící ve čtvrtek ráno prodal 2 loty eura a koupil dolar. Předpokládal tedy oslabení eura a posílení dolaru. Co bylo podnětem otevření jeho pozice, nevíme. Z analytického hlediska je možné jenom konstatovat, že ve čtvrtek se očekávalo zasedání Evropské centrální banky. V 13:45 byly vyhlášeny úrokové sazby.

Ty zůstaly na nezměněné úrovni 0,75 %. Tento výsledek byl očekáván a nepřekvapil. Ve 14:30 pak mluvil prezident ECB Mario Draghi, který vlil trhům pozitivní náladu, když opět potvrdil, že ECB je připravena nakupovat dluhopisy.

Diners_Vanoce2019

Kdyby soutěžící pozici ihned po vystoupení Draghiho zavřel, tak by ztratil o 20 000 Kč méně. Proto je důležité zprávy sledovat a nastavovat stoplossy, které zabrání případné katastrofické ztrátě, když aktuálně nemáme bezprostřední přístup k platformě.


Bossa

Každý se nejlépe učí na vlastních chybách. Je proto důležité si své chyby zaznamenávat a poučit se z nich.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).