Hlavní navigace

Názor k článku Jde na důchody málo peněz? Dotazník ukazuje, jak uvažuje ministerstvo o změnách penzí od ViR - Manžel té vdovy se ovšem zachoval jako de*bil,...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 3. 2019 12:17

    ViR

    Manžel té vdovy se ovšem zachoval jako de*bil, tedy pokud byla pravda, že "spořili společně", protože nesjednal pozůstalostní penzi, ale jen starobní! Z toho ovšem těžko vinit penzijní společnost. (Paní říkala, že "zapomněl". ale spíš to udělal proto, že bez té sjednané pozůstalostní penze je ta dávka starobní vyšší. Jen jaksi nepočítal s vlastní smrtelností.)

    A pokud se týká té ztráty na akciích, nejednalo se o fondy, ale o konkrétní podnik. Tu ztrátu cca 190 tis. tam uváděl bývalý odborový předák (tuším na akciích OKD), který prostě vsadil na jediného koně. A kůň holt během závodu utrpěl vážný úraz a nedoběhl. Tu ztrátu pak komentoval bývalý ministr financí Pilný, s tím že jemu se to stalo u některých podniků také, ale že je právě proto důležité investice DIVERZIFIKOVAT, což může investor buď sám, případně to běžně dělají fondy. (Dalším diskutujícím to bylo komentováno tak, že je dnes problém v nevýnosnosti dluhopisových fondů, ale akciové jsou zase rizikovější. A že je důležité se podívat na poplatky, které se fondu platí, nikoli jen na výnos.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).