Hlavní navigace

Názor k článku Jde na důchody málo peněz? Dotazník ukazuje, jak uvažuje ministerstvo o změnách penzí od ViR - Kdyby byla pravda to, s čím se ohánějí...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 1. 3. 2019 15:25

    ViR

    Kdyby byla pravda to, s čím se ohánějí "genderové aktivistky", často se svatým fanatickým zápalem Jany z Arku v očích, totiž, že ženy na stejných pozicích a za stejnou práci mají nižší platy, tak by, minimálně v soukromé sféře, ženy našly práci naprosto bez problémů, zatímco chlapi by ostrouhali. "Kapitalisti" kašlou na nějakou mužskou solidaritu, fakt že jo. Jde jim v první řadě o ekonomiku.

    Jenže opak je pravdou. Nejen na fyzicky náročných pozicích je větší než malé procento žen (čest výjimkám) méně výkonných a méně odolných stresu. A bohužel často i méně spolehlivých, což je jednak dáno objektivními okolnostmi, ale i osobními preferencemi. (Slíbený výlet s dětmi v pátek odpoledne má přednost před dobrovolným doděláním zakázky, i když hoří termín a děti hlídá babička.)

    Typický muž má z hlediska "každodenní operativy" pořadí 1. práce, 2. soukromé záležitosti (včetně rodinných), přičemž práci a trvalou úspěšnost v ní vnímá jako prostředek k zajštění rodiny . Typická žena to má přesně naopak a zaměstnání často bere jako "nutné zlo". (Samozřejmě jsou individuální odchylky, jak u žen, tak u mužů.)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).